Ste tu
Home > Správy > Môj syn podporoval Islamský štát, tvrdí otec Chérifa Chekatta po útoku v Štrasburgu

Môj syn podporoval Islamský štát, tvrdí otec Chérifa Chekatta po útoku v Štrasburgu

PARÍŽ 16. decembra (WebNoviny.sk) — Otec 29-ročného útočníka zo Štrasburgu povedal, že jeho syn podporoval Islamský štát. Vyjadril sa tak v rozhovore, ktorý v sobotu v noci odvysielala štátna televízia France 2.


Stalo sa tak dva dni po tom, čo Chérif Chekatt zomrel pri prestrelke s políciou, ktorá po ňom intenzívne pátrala od utorkového útoku pri vianočných trhoch. Útok si vyžiadal štyri obete a viacero zranených.


Abdelkrim Chekatt v tejto súvislosti povedal, že sa stretol so synom tri dni pred útokom, nemohol ho však kontaktovať, kým bol na úteku.

“Hovoril napríklad, že Dáiš (Islamský štát) bojuje za spravodlivú vec a podobne,” uviedol Francúz pôvodom z Alžírska. Podľa vlastných slov sa ho v minulosti snažil od podpory Islamského štátu odradiť a vravel mu, že “nevidí zločiny, ktoré páchajú”. Syn však odpovedal, že “to nie sú oni”, uviedol otec.

V súvislosti s útokom vypočúvali Chérifovho otca, matku aj dvoch súrodencov, medzičasom ich však už prepustili. Vo väzbe ostávajú traja ďalší ľudia, ktorí však nie sú jeho príbuzní.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristický útok v Štrasburgu

Viac k témam: Chérif Chekatt, Islamský štát, teroristický útok, teroristický útok v Štrasburgu
Zdroj: Webnoviny.sk – Môj syn podporoval Islamský štát, tvrdí otec Chérifa Chekatta po útoku v Štrasburgu © SITA Všetky práva vyhradené.


Top