Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > Mnohí federálni inšpektori, ktorí posudzovali Boeing 737 Max, údajne nemali dostatočné vzdelanie

Mnohí federálni inšpektori, ktorí posudzovali Boeing 737 Max, údajne nemali dostatočné vzdelanie

WASHINGTON 3. apríla (WebNoviny.sk) – Senát Kongresu USA prešetruje sťažnosti anonymných oznamovateľov v súvislosti s výcvikom a spôsobilosťou federálnych inšpektorov, ktorí posudzovali lietadlo Boeing 737 Max.

Tento typ stroja v posledných mesiacoch dvakrát tragicky havaroval. Predseda výboru Senátu pre obchod Roger Wicker požiadal v utorok americký Federálny letecký úrad (FAA) o dokumenty a ďalšie informácie.

Wicker uviedol, že viacerí oznamovatelia tvrdia, že mnohí inšpektori FAA, ktorí posudzovali Boeing 737 Max, nemali dostatočné vzdelanie a platné doklady o spôsobilosti a niektorí pravdepodobne pripravovali požiadavky na výcvik pilotov pre toto lietadlo.

Letecký úrad v odpovedi poukázal, že jeho šéf Daniel Elwell sa pred senátormi minulý týždeň vyjadril, že úrad víta externé hodnotenie jeho systémov a procesov. Pri nehodách lietadla Boeing 737 Max v Indonézii a Etiópii zahynulo 346 ľudí.

Viac k témam: Boeing, Boeing 737 MAX, FEE Federálny letecký úrad, Havária Boeingu Ethiopian Airlines (let ET302)
Zdroj: Webnoviny.sk – Mnohí federálni inšpektori, ktorí posudzovali Boeing 737 Max, údajne nemali dostatočné vzdelanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Top