Ste tu
Home > Šport > Hokej > Mladý slovenský brankár Samuel Hlavaj získal v kanadskej QMJHL Trofej Jacquesa Plantea

Mladý slovenský brankár Samuel Hlavaj získal v kanadskej QMJHL Trofej Jacquesa Plantea

28.3.2020 (Webnoviny.sk) – Zámorské juniorské hokejové súťaže síce pre pandémiu koronavírusu pred pár dňami predčasne ukončili, napriek tomu už sú známe mená ocenených hráčov za ročník 2019/2020 v QMJHL.


Nechýba medzi nimi ani slovenský brankár Samuel Hlavaj, osemnásťročný martinský rodák sa totiž stal gólmanom s najnižším priemerom inkasovaných gólov na jeden duel a získal Trofej Jacquesa Plantea.


Prvý brankár s maskou

Pred Hlavajom sa z tejto ceny tešili aj neskoršie opory NHL Felix Potvin, Jocelyn Thibault či Martin Biron. Informácie priniesol oficiálny web QMJHL.

Jacques Plante bol priekopníkom medzi hokejovými brankármi a je nedeliteľnou súčasťou Hokejovej Siene slávy v kanadskom Toronte.

V NHL chytal v rokoch 1953 až 1972 a v sezóne 1959/1960 sa stal prvým brankárom NHL, ktorý nastúpil s ochrannou maskou hlavy. Stal sa šesťnásobným víťazom Stanleyho pohára s Montrealom Canadiens.

Kvalitná pozícia v drafte NHL

Hlavaj si cenu vyslúžil za výkony v 39 tohtosezónnych dueloch klubu Sherbrooke Phoenix. Dosiahol priemer 2,25 inkasovaného gólu na jeden zápas, čo sa nepodarilo ani jednému z jeho konkurentov.

Hlavaj je adeptom na kvalitnú pozíciu v tohtoročnom drafte nováčikov NHL.

Ďalšie brankárske ceny v QMJHL získali Kevin Mandolese (Cape Breton Eagles), Olivier Rodrigue (Moncton Wildcats) a Alexis Shank (Chicoutimi Saguenéens).

Viac k témam: QMJHL Quebec Major Junior Hockey League, Trofej Jacquesa Plantea
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladý slovenský brankár Samuel Hlavaj získal v kanadskej QMJHL Trofej Jacquesa Plantea © SITA Všetky práva vyhradené.


Top