Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Mladý muž dostal košom od priateľky, za bombovú pomstu ho súd poslal do väzenia

Mladý muž dostal košom od priateľky, za bombovú pomstu ho súd poslal do väzenia

BANSKÁ BYSTRICA 30. mája (WebNoviny.sk) – Odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici vo štvrtok potvrdil nepodmienečný trest odňatia slobody štyri roky a osem mesiacov pre 22-ročného Róberta Šuleka z Hriňovej.

Krátky vzťah

Mladý muž spáchal zločin nedovoleného ozbrojovania a poškodzovania cudzej veci voči bývalej priateľke. Na jej auto umiestnil a odpálil výbušninu za to, že sa s ním rozišla. Skutok sa stal v máji minulého roku v obci Korytárky v okrese Detva.

Šulek sa priatelil so Slavomírou pár mesiacov začiatkom roku 2018. Keď mu o dva roky mladšie dievča oznámilo, že sa s ním rozchádza, hrozil jej, že ak s ním nebude, dá jej na auto bombu. Urobil tak 19. mája nadránom.

Pri výbuchu sa nikto nezranil, ale na aute Audi A3 vznikla škoda 3 541 eur. Škoda 141 eur vznikla aj na dome príbuzných, u ktorých dievčina prechodne bývala, pretože pri explózii časť výbušniny zasiahla jeho fasádu.

Trikrát trestaný

Šulek na súde vyhlásil, že je nevinný a odmietol vypovedať. Okresný súd vo Zvolene ho uznal za vinného na základe výpovede Slavomíry a ďalších svedkov a iných dôkazov. Trest mu uložil na dolnej hranici trestnej sadzby. Priťažilo mu, že už bol v minulosti trikrát trestaný.

Polícia urobila u neho doma prehliadku, ale žiadne výbušniny nenašla. Policajný pes sa však zastavil pri skrini, v ktorej Šulek mal výbušniny a ukazoval ich priateľke.

Odvolací senát neuznal Šulekovo tvrdenie, že je nevinný a prvostupňový verdikt potvrdil. Predseda senátu hneď aj nariadil výkon trestu. Šulek si ho odpyká v ústave so stredným stupňom stráženia.

Viac k témam: Krajský súd Banská Bystrica
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladý muž dostal košom od priateľky, za bombovú pomstu ho súd poslal do väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Top