Ste tu
Home > Správy > Mladík sa chcel zviditeľniť, šíril poplašné správy o hrozbe streľby na jednej z pražských škôl

Mladík sa chcel zviditeľniť, šíril poplašné správy o hrozbe streľby na jednej z pražských škôl

19.7.2019 (Webnoviny.sk) – Českým policajtom sa v spolupráci s kolegami zo zahraničia podarilo nájsť autora anonymov, ktoré sa vyhrážali streľbou v niektorej z pražských škôl. Poplašnú správu šíril mladík z Veľkej Británie, ktorý tým chcel získať pozornosť.

Dvadsaťpäťročného Čecha, podozrivého z umiestnenia anonymnej vyhrážky na sociálnej sieti, dopravili policajti z Británie vo štvrtok na pražské letisko, uvádza portál iDNES.cz.

Na prípade spolupracovali českí kriminalisti s Europolom. Vyhrážku teroristickým útokom na nešpecifikovanú školu v Prahe zverejnil mladík 23. júna na fiktívnom profile. Polícia následne informovala väčšinu škôl a do ich ochrany zapojila vyše tristo policajtov.

Dôvodom publikovanie vyhrážky bola podľa polície mladíka túžba sa zviditeľniť a vzbudiť reakcie. „Akýkoľvek teroristický motív policajti vylúčili. Aj napriek tomu, že zo strany mladého muža išlo zrejme o neuvážený čin, napriek tomu sa bude zodpovedať z prečinu šírenia poplašnej správy, za ktorý možno v prípade právoplatného odsúdenia uložiť až dvojročný trest odňatia slobody,“ uviedla hovorkyňa polície Vlasta Suchánková.

Viac k témam: anonym, Europol, polícia, streľba na strednej škole
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladík sa chcel zviditeľniť, šíril poplašné správy o hrozbe streľby na jednej z pražských škôl © SITA Všetky práva vyhradené.

Top