Home > Šport > Mladí slovenskí karatisti získali na Svetovom pohári v Taliansku päť medailí

Mladí slovenskí karatisti získali na Svetovom pohári v Taliansku päť medailí

CAORLE 17. decembra (WebNoviny.sk) – Mladí slovenskí reprezentanti v karate si vybojovali až päť medailových umiestnení (bilancia: 3 – 1 – 1) v talianskom meste Caorle na víkendovom kvalitne obsadenom podujatí Karate 1 Youth League, súčasti Svetového pohára.

O tri triumfy Slovákov sa postarali v športovom zápase kumite junior Andrej Tvrdoň v kategórii do 55 kg, kadetka Adela Vlasáková do 54 kg a kadet Maroš Janovčík v hmotnosti nad 70 kg.

Druhú priečku na tomto podujatí (14. – 16. 12.) v Taliansku obsadil kadet Roman Hrčka v súbornom cvičení kata, na treťom mieste klasifikovali medzi juniorkami Lauru Palinkašovú, ktorá súťažila v kumite do 59 kg.

Pre kadetov a juniorov SR bol Svetový pohár mládeže v Caorle nominačným na blížiace sa 46. majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie (zároveň aj 11. ME starších juniorov /do 21 rokov/), ktoré sa uskutočnia v dňoch 8. – 10. februára 2019 v dánskom Aalborgu. Na turnaji v Taliansku štartovalo až 2565 pretekárov zo 67 krajín sveta.

Viac k témam: karate, medaila
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladí slovenskí karatisti získali na Svetovom pohári v Taliansku päť medailí © SITA Všetky práva vyhradené.