Home > Šport > Hokej > Mladí slovenskí hokejisti si na turnaji Vladimíra Dzurillu poradili s Nemeckom

Mladí slovenskí hokejisti si na turnaji Vladimíra Dzurillu poradili s Nemeckom

PIEŠŤANY 7. februára (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov uspela vo svojom úvodnom vystúpení na domácom Turnaji Vladimíra Dzurillu v Piešťanoch, keď vo štvrtok podvečer zdolala rovesníkov z Nemecka 6:3.

Zverenci trénera Viliama Čacha začali dobre a už v 2. min viedli gólom Martin Chromiaka, neskôr na 2:0 zvýšil Simon Jellúš.

Súper v úvode druhej časti vyrovnal, ale najtesnejší náskok Slovákom zabezpečil Samuel Krajč. V tretej tretine skórovali aj Matúš Hlaváč a Michal Mrázik, za Nemcov na priebežných 3:4 skorigoval Peterka. Bodku za duelom dal v 60. min Andrej Golian. V piatok nastúpia slovenskí hokejisti proti Bielorusom o 18.00 h, v sobotu o 14.00 h si zmerajú sily so Švajčiarmi.

Turnaj Vladimíra Dzurillu výberov do 18 rokov

Piešťany – štvrtok

Bielorusko “18” – Švajčiarsko “18” 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Slovensko “18” – Nemecko “18” 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)
Góly: 2. Chromiak (Krajč), 12. Jellúš (Hlaváč), 38. Krajč (Gajdoš), 42. Hlaváč (Mrázik), 45. Mrázik (Valigura, Beňo), 60. Golian (Chromiak, J. Haščák) – 36. Nijenhuis (Kinder, Lindner), 38. Schumacher (Elias), 45. Peterka (Varejka, Volek)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0.

Zostava SR “18”: Kozel, Rabčan – Golian, Mudrák, Gajdoš, Lavička, Hlaváč, Beňo, Párička, Hudák – Kupka, Sojka, Valigura – Chromiak, J. Haščák, Krajč – Mrázik, Jellúš, Volko – Lukáčik, Eliaš, Lukačka

Hlas (zdroj: SZĽH):
Viliam Čacho (hlavný tréner SR “18“): “Keď sa vyhrá, tak dojmy po zápase sú príjemné a pozitívne, no ak zápas rozmeníme na ‘drobné‘, tak v našej hre bolo veľa chýb a nepresností, a aj určitá nervozita, predovšetkým počas prvej tretine, keď nám viazla rozohrávka, odskakovali nám puky a ‘nešli nohy‘. Neskôr sa to už zlepšilo, upokojili sme sa strelenými gólmi, no v závere, počas zhruba posledných piatich až siedmich minút sme sa znova pod vplyvom nervozity akoby začali báť o výsledok. Kopili sme chyby v obrane, čo by sa nám nemalo stávať. Súper to totiž môže využiť, no keď sa vyhrá, tak je každý tréner spokojný.“

Viac k témam: slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov, Turnaj Vladimíra Dzurillu
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladí slovenskí hokejisti si na turnaji Vladimíra Dzurillu poradili s Nemeckom © SITA Všetky práva vyhradené.