Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Miss Slovensko 2020 sa stala Leona Novoberdaliu. Galavečer obohatil tanec, spev aj promenáda v plavkách

Miss Slovensko 2020 sa stala Leona Novoberdaliu. Galavečer obohatil tanec, spev aj promenáda v plavkách

15.8.2020 (Webnoviny.sk) – Novou Miss Slovensko sa v piatok večer stala súťažiaca s číslom osem Leona Novoberdaliu. Titul prvej vicemiss 25. ročníka prestížnej súťaže krásy patrí finalistke s číslom dvanásť Viktórii Podmanickej, ktorá si napokon odniesla aj titul Eva Miss Sympatia. Druhou vicemiss je súťažiaca s číslom dva Kristína Víglaská, ktorá sa stala aj Miss Gosh.


Z titulu Miss Drive sa teší súťažiaca s číslom jeden Natália Vohláriková, poslucháči Rádia Jemné si za svoju Miss Príjemný hlas zvolili finalistku číslo deväť Vanessu Šabíkovú, Miss Top kondícia sa stala finalistka s číslom desať Alexandra Svrčková a Miss Press je súťažiaca s číslom päť Melanie Theresa Beňková.


Na čele poroty stál módny dizajnér

Tri hlavné víťazky si odniesli korunky z dielne umeleckého zlatníka Martina Smolku. Miss Slovensko získala popri korunke a množstve menších atraktívnych cien i honorovanú zmluvu na jeden rok so spoločnosťou LGM Production, kompletne zariadený trojizbový byt v Bratislave na rok, nový automobil a exkluzívnu dovolenku v Ománe.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Finalistky Miss Slovensko 2020 (fotografie)

O víťazkách rozhodovala sedemčlenná porota na čele s riaditeľom súťaže, módnym dizajnérom Michaelom Kováčikom.

Za porotcovský stôl tentoraz zasadli aj bývalá riaditeľka Miss Slovensko Lucia Hablovičová, víťazka titulu Miss Slovensko 2009 Barbora Franeková, šéfredaktorka magazínov Eva, Madam Eva a Emma Eva Blahútová, zakladateľka kozmetickej značky Envy Therapy Natália Selveková, fotograf Lukáš Kimlička a automobilový pretekár Matej Homola.

Promenáda v plavkách a talentová disciplína

Súťažiace sa počas večera predviedli v modeloch niekoľkých módnych domov a zvučných značiek. Divákov a diváčky programu potešila promenáda v plavkách a talentová disciplína, v ktorej dievčatá rozdelené do viacerých skupín predviedli, čo dokážu.

V spoločnom programe nechýbal tanec, spev, ukážka bojového umenia, hra na bicích, klavíri či saxofóne. Súťažiace na móle sprevádzali Lina Mayer a Kali.

Známy rapper sa počas večera predstavil aj v duete s Darou Rolins. Priamy prenos z bratislavskej Incheby spestrili aj dokrútky zo spoločných sústredení a stretnutí a krátke medailóny, v ktorých jednotlivé finalistky o sebe niečo povedali.

Leona Novoberdaliu

… pracuje v inštitúcii zaoberajúcej sa financovaním kritických sektorov a inovatívnych projektov, ktoré rozvíjajú život na Slovensku. Napriek tomu, že sa pohybuje v celkom stresujúcej sfére, drží si podľa vlastných slov pokojný denný stereotyp.

„Som presne ten typ, ktorý si ráno dá zelený čaj, zacvičí si jogu a je úplne v pohode s tým, že nevie nájsť parkovacie miesto,“ zasmiala sa v dokrútke blondínka, ktorá má za sebou aj štúdium vo Veľkej Británii.

„Pôvodne som chcela ísť študovať do Ameriky, no tá je nakoniec veľmi ďaleko a keďže som verným fanúšikom Harryho Pottera, Anglicko mi prišlo ako perfektná destinácia. Priznám sa, že som tam za tie tri roky stihla pochodiť skoro všetky atrakcie,“ poznamenala.

Miss Slovensko zároveň ani tento rok neopomenulo svoj charitatívny rozmer. Výťažok z esemeskového hlasovania o titul Eva Miss Sympatia poputuje tentoraz neziskovej organizácii Plamienok, ktorá je na Slovensku priekopníkom rozvoja detskej domácej paliatívnej starostlivosti a smútkového poradenstva pre deti a ich rodiny.

Finále Miss Slovensko sa napokon konalo bez účasti divákov a diváčok. Moderátormi slávnostného galavečera boli Marián Čekovský a Milan Zimnýkoval. Priamy prenos z finále odvysielala TV JOJ.

Viac k témam: Miss Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Miss Slovensko 2020 sa stala Leona Novoberdaliu. Galavečer obohatil tanec, spev aj promenáda v plavkách © SITA Všetky práva vyhradené.


Top