Ste tu
Home > Šport > Hokej > Miroslav Šatan chystá Exhibičný zápas zlatej generácie, odtajnil prvé mená hráčov

Miroslav Šatan chystá Exhibičný zápas zlatej generácie, odtajnil prvé mená hráčov

BRATISLAVA 5. novembra (WebNoviny.sk) – Bývalý slovenský hokejový reprezentant a súčasný generálny manažér národného tímu Miroslav Šatan ukončil profesionálnu športovú kariéru v máji 2014 po svetovom šampionáte v bieloruskom Minsku.


Bude sa hrať 18. decembra

Po viac ako štyroch rokoch však zorganizuje svoju oficiálnu rozlúčku. Stane sa tak symbolicky 18. decembra o 18.00 h na ľadovej ploche Zimného štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave. Tento dátum si vybral “Šarky” na základe toho, že väčšinou na jeho chrbte svietilo číslo 18. Podujatie ponesie názov “Exhibičný zápas zlatej generácie”.


“Táto myšlienka vznikala už dávno, ale viackrát som ju odložil na neurčito. Teraz je však symbolický rok 2018. Pôvodne som to chcel uskutočniť v auguste, ale kvôli rekonštrukcii štadióna spojenej s organizovaním MS v hokeji som ju zase presunul. Napokon sme sa rozhodli pre decembrový termín,” prezradil aktuálne 44-ročný Šatan, ktorý má na starosti tvorbu kádra A-mužstva Slovenska.

Odtajnil prvé mená

V jeho drese strávil ešte ako aktívny hráč dve dekády a je držiteľom štyroch medailí zo svetových šampionátov. Navyše, pri zisku zlata v Göteborgu 2002, striebra v Petrohrade 2000 a bronzu v Helsinkách 2003 plnil úlohu reprezentačného kapitána. Práve preto by Šatan chcel, aby na jeho rozlúčkovom zápase nechýbali muži, ktorí sa pričinili o najväčšie úspechy slovenského hokeja v období samostatnosti.

“Zatiaľ sa to stretlo s veľmi dobrou odozvou. Mohlo by to byť niečo podobné ako pri rozlúčke Ľubomíra Višňovského. Chcel by som, aby sa mi podarilo dotiahnuť čo najviac hráčov, s ktorými sme dosiahli úspechy v reprezentácii. Presný menoslov oznámim niekedy neskôr na tlačovej konferencii, no zatiaľ môžem potvrdiť účasť šestice hokejistov. V bránke bude Ján Lašák, v obrane Martin Štrbák s Ľubomírom Višňovským a v útoku sa objavia Peter Bondra, Jozef Stümpel a Michal Handzuš,” odtajnil niektoré mená Šatan.

Viac k témam: Exhibičný zápas zlatej generácie, Miroslav Šatan
Zdroj: Webnoviny.sk – Miroslav Šatan chystá Exhibičný zápas zlatej generácie, odtajnil prvé mená hráčov © SITA Všetky práva vyhradené.


Top