Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Ministerstvo obrany vysúťažilo lacnejšie pohonné látky, zverejnili aj názov víťaznej firmy

Ministerstvo obrany vysúťažilo lacnejšie pohonné látky, zverejnili aj názov víťaznej firmy

BRATISLAVA 6. november (WebNoviny.sk) – Ministerstvo obrany SR nakúpi pohonné hmoty lacnejšie. Vyplýva to z výsledkov súťaže, ktorú rezort uskutočnil prostredníctvom elektronického trhoviska.

Ceny benzínu a nafty budú tak v porovnaní s cenami pre ostatných odberateľov nižšie v priemere o päť percent za liter a v prípade leteckého paliva až o osem percent za jeden liter.

Verejnú nadlimitnú súťaž na dodávku pohonných hmôt vyhlásili v máji 2018 uverejnením vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, ako aj v európskom vestníku. Jej víťazom sa na základe najnižšej ponuky stala spoločnosť Slovnaft a.s., s ktorou bude uzatvorená rámcová dohoda na obdobie štyroch rokov.

Celkový finančný limit na zákazku je 41 200 680 eur. Palivá budú nakupované na základe aktuálnych požiadaviek a dostupnosti zdrojov. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Danka Capáková.

Viac k témam: Ministerstvo obrany SR, Peter Gajdoš, Slovnaft
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo obrany vysúťažilo lacnejšie pohonné látky, zverejnili aj názov víťaznej firmy © SITA Všetky práva vyhradené.

Top