Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Ministerstvo obrany predstavilo na Globsecu pripravovaný Akčný plán koordinácie boja proti hybridným hrozbám

Ministerstvo obrany predstavilo na Globsecu pripravovaný Akčný plán koordinácie boja proti hybridným hrozbám

Zdieľaj tento článok

17.6.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo obrany SR (MO SR) predstavilo v rámci konferencie Globsec 2021 pripravovaný Akčný plán koordinácie boja proti hybridným hrozbám. Súčasťou dokumentu sú kapitoly o dezinformáciách, ochrane volieb, strategickej komunikácii štátu, budovaní odolnosti obyvateľstva a ochrane pred cudzím vplyvom.


Jeho ambíciou je identifikácia problémov v tejto oblasti spolu s konkrétnymi návrhmi ich riešení. Pred skupinou domácich a zahraničných expertov plán predstavil poradca rezortu obrany pre hybridné hrozby Victor Breiner. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.


„Neustály a rýchly vývoj v rôznych doménach bezpečnostného prostredia dáva priestor vzniku širokej škály nových výziev a zároveň nás núti hľadať účinné postupy a nástroje adekvátnej reakcie. Viaceré z nich sa totiž môžu už za krátky čas vyvinúť aj do nezanedbateľnej bezpečnostnej hrozby. Hybridné hrozby však v žiadnom prípade nepredstavujú tému iba pre rezort obrany či silové zložky, ide o komplexnú výzvu pre štát a spoločnosť ako takú,“ zdôraznil štátny tajomník ministerstva obrany Marian Majer, ktorý je jedným z garantov dokumentu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Medzinárodná konferencia Globsec 2021

V rámci konferencie Globsec a súvisiacej diskusie vystúpil štátny tajomník ministerstva obrany Českej republiky Ján Havránek, ktorý hovoril o prístupe Českej republiky k hybridným hrozbám, a Dr. András Rácz, expert na ruskú bezpečnostnú politiku, ktorý jednoznačne vyzdvihol potrebu, aby politické špičky jasne a verejne poukazovali na zdroj nových hrozieb a dostávali túto kľúčovú tému do verejného diskurzu.

Viac k témam: akčný plán, GLOBSEC, GLOBSEC 2021
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo obrany predstavilo na Globsecu pripravovaný Akčný plán koordinácie boja proti hybridným hrozbám © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top