Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > Ministerstvo hospodárstva upozornilo na klamlivú informáciu o novom železničnom prepojení

Ministerstvo hospodárstva upozornilo na klamlivú informáciu o novom železničnom prepojení

BRATISLAVA 20. marca (WebNoviny.sk) – Ministerstvo hospodárstva SR (MH) informovalo o šírení podľa neho klamlivej informácie o pripravovanom projekte výstavby nového železničného prepojenia Slovenska z východu na západ až do rakúskej Viedne prostredníctvom juhokórejskej spoločnosti.

Rezort v stredu upozornil podnikateľov, že o podobnom projekte sa aktuálne len diskutuje a infraštruktúrne projekty tohto typu nespadajú do jeho kompetencie.

„MH SR aj preto takýto záväzok ani memorandum neprijalo a štát nespolupracuje s juhokórejskou spoločnosťou s podporou ruského kapitálu. Takéto informácie sú klamlivé a zavádzajúce,“ uviedol odbor komunikácie MH SR v tlačovej správe.

„Ministerstvo hospodárstva upozorňuje podnikateľské subjekty, aby si informácie o podobných projektoch s účasťou štátu vždy dobre preverili, či sa zakladajú na pravde a rozhodne bez toho neuzatvárali žiadne záväzné zmluvné vzťahy,“ dodalo ministerstvo hospodárstva bez uvedenia ďalších podrobností.

Agentúra SITA oslovila Železnice Slovenskej republiky a Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Viac k témam: Ministerstvo dopravy a výstavby SR, Ministerstvo hospodárstva SR, ŽSR Železnice Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo hospodárstva upozornilo na klamlivú informáciu o novom železničnom prepojení © SITA Všetky práva vyhradené.

Top