Ste tu
Home > Ekonomika > Ministerstvo dopravy poskytne ministerstvu investícií nenávratný príspevok osem miliónov eur

Ministerstvo dopravy poskytne ministerstvu investícií nenávratný príspevok osem miliónov eur

1.9.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) poskytne Ministerstvu investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) s využitím peňazí Európskej únie nenávratný finančný príspevok 8 mil. eur na mzdy jeho zamestnancov v rokoch 2020 – 2022.


Rezort investícií je sprostredkovateľským orgánom Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020, kde je riadiacim orgánom rezort dopravy. Vyplýva to zo zmluvy medzi oboma rezortmi zverejnenej v Centrálnom registri zmlúv.


Z uvedenej celkovej sumy oprávnených výdavkov prostriedky Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja tvoria 82,06 %, spolufinancovanie zo štátneho rozpočtu 14,49 % a spolufinancovanie podľa princípu pro-rata vo výške 3,45 %. Tento princíp percentuálne určuje výšku účasti cieľa Regionálna konkurencieschopnosť a zamestnanosť na celkovej alokácií finančných prostriedkov zo štrukturálnych fondov a Kohézneho fondu pre Slovensko.

“Cieľom projektu je zabezpečenie efektívneho fungovania sprostredkovateľského orgánu pre Operačný program Integrovaná infraštruktúra, a to prostredníctvom zabezpečenia financovania jeho osobných výdavkov. Taktiež je cieľom projektu naplnenie merateľných ukazovateľov projektu,” uvádza zmluva.

Viac k témam: finančný príspevok
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo dopravy poskytne ministerstvu investícií nenávratný príspevok osem miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.


Top