Ste tu
Home > Ekonomika > Ministerka zdravotníctva Kalavská je podľa Cigánikovej slabá a nevie si priznať chybu

Ministerka zdravotníctva Kalavská je podľa Cigánikovej slabá a nevie si priznať chybu

BRATISLAVA 22. januára (WebNoviny.sk) – Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská je podľa poslankyne a tímlíderky SaS pre zdravotníctvo Jany Cigánikovej slabá a nezvláda ani základné manažérske zručnosti, ako sú plánovanie, organizovanie a kontrola.

Nie sú schopní priznať si chybu

Cigániková to uviedla po utorkovom zasadnutí Výboru NR SR pre zdravotníctvo. Na výbore poslanci rokovali o nedostatočnej komunikácii v prípade Neurochirurgickej kliniky Lekárskej fakulty Univerzity Komenského (LF UK) a Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB). Témou bolo aj nedostatočné vybavenie tejto kliniky

Ministerka a ľudia z ministerstva nie sú schopní podľa Cigánikovej priznať si chybu a nevedia ju ani napraviť. Ak od roku 2016 žiadala klinika operačný stôl a v roku 2018 sa na klinike stalo, že počas operácie mozgu im povolila záhlavka, nie je podľa nej všetko v poriadku. Podľa Cigánikovej označila ministerka za vinníka tejto situácie bývalého riaditeľa UNB Juraja Kovácsa.

Čo si o tom myslí  Kovács

Cigániková Kovácsovi volala a spýtala sa ho, čo si o tom myslí. Ako informovala, pre bývalého riaditeľa to bola novinka. Kovács sa mal vyjadriť, že ukončili pracovný vzťah z organizačných dôvodov.

„Asi takýmto spôsobom si vie ministerstvo priznať chybu,“ konštatovala Cigániková. Problém chýbajúcich operačných stolov mal byť podľa nej už dávno vyriešený

Otvorí radšej druhú kliniku

Ako veľký problém Cigániková vníma chýbajúcu koncepciu slovenského zdravotníctva. Neurochirurgia na Kramároch nemá dostatok sestier a pripravuje sa otvorenie neurochirurgie v ružinovskej nemocnici.

„Pani ministerka si nevie rady s pánom Šteňom ( prednosta Neurochirurgickej kliniky UNB Andrej Šteňo – pozn. red.), a z toho dôvodu používa peniaze od ľudí na to, aby si to uľahčila. Otvorí radšej druhú kliniku,“ povedala Cigániková.

Ministerka podľa nej pritom nevie zaručiť, či bude počet následných operácií dostatočný, aby boli obe kliniky zazmluvnené.

Viac k témam: lekárska fakulta, Národná rada Slovenskej republiky, SaS Sloboda a Solidarita, UNB Univerzitná nemocnica Bratislava na Kramároch, Univerzita Komenského v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerka zdravotníctva Kalavská je podľa Cigánikovej slabá a nevie si priznať chybu © SITA Všetky práva vyhradené.

Top