Ste tu
Home > Správy > Militanti Islamského štátu zabili šesť ľudí, ktorých zajali počas útoku v Líbyi

Militanti Islamského štátu zabili šesť ľudí, ktorých zajali počas útoku v Líbyi

BENGÁZI 11. decembra (WebNoviny.sk) – Militanti z extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) zabili šesť ľudí, ktorých zajali koncom októbra počas útoku na menšie mesto. Informovala o tom Podporná misia Organizácie Spojených národov (UNSMIL).

Misia o zabití informovala v pondelok prostredníctvom stanoviska, v ktorom ho odsúdila ako „obzvlášť odporné„. Bližšie detaily ale neposkytla.

Militanti spomínaných ľudí zajali 28. októbra počas útoku na mesto Fukahá južne od Syrty, niekdajšej mestskej bašty IS. Útok poukazuje na nestabilitu oblasti strednej Líbye, kde IS a ďalšie ozbrojené skupiny, vrátane niektorých zo susedného Čadu, fungujú ako lupiči na cestách alebo útočné hliadky samozvanej Líbyjskej národnej armády.

Líbya upadla do chaosu po povstaní z roku 2011, počas ktorého zvrhli a zabili diktátora Muammara Kaddáfího. V súčasnosti je krajina rozdelená medzi znepriatelené vlády na východnú a západnú časť.

Viac k témam: Islamský štát, teroristická organizácia Islamský štát (IS), zajatie
Zdroj: Webnoviny.sk – Militanti Islamského štátu zabili šesť ľudí, ktorých zajali počas útoku v Líbyi © SITA Všetky práva vyhradené.

Top