Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Milanová zhodnotila prácu Čaputovej, podľa nej prispela prezidentka k zmene náhľadu na ženy v politike

Milanová zhodnotila prácu Čaputovej, podľa nej prispela prezidentka k zmene náhľadu na ženy v politike

Zdieľaj tento článok

22.6.2021 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová výrazne prispela k odstraňovaniu stereotypného vnímania úlohy ženy v spoločnosti a obzvlášť v slovenskej politike. Pre agentúru SITA to uviedla ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽaNO) pri príležitosti druhého výročia Čaputovej v pozícií hlavy štátu SR.


Milanová zároveň vyzdvihla prezidentkinu komunikáciu, ktorú označila za autentickú, rozvážnu a zlepšujúcu vnímanie jej úradu.


Čaputová šíri dobré meno 

„Aktivity pani prezidentky hodnotím pozitívne, aj keď nie vo všetkom vždy zastávame rovnaký názor. Podľa mňa však napĺňa očakávania verejnosti, čo potvrdzujú aj prieskumy verejnej mienky,“ zhodnotila ministerka. Zároveň poznamenala, že Čaputová odvádza veľmi dobrú prácu v rozširovaní dobrého mena Slovenska v zahraničí.

Verí, že prezidentka bude pokračovať v tejto aktivite aj naďalej. Podotkla, že jej osobne veľmi imponuje, ak sa všetci ľudia v politike bez ohľadu na funkciu venujú témam, ktoré spoločnosť spájajú a nie rozdeľujú.

Primárne témy kultúry

Milanová priblížila, že s prezidentkou komunikujú primárne témy týkajúce sa kultúry. „Všetky naše stretnutia boli vždy korektné, ľudsky príjemné a na profesionálnej úrovni. Oceňujem jej záujem informovať sa o problémoch a riešeniach aj v tejto oblasti,“ konštatovala.

Doplnila, že vždy, keď bude príležitosť, bude s Čaputovou rada spolupracovať na spoločných témach či iniciatívach.

Má väčšiu dôveru ako nedôveru

Čaputová je piatou hlavou štátu v histórii moderného samostatného Slovenska. Svoj sľub zložila 15. júna 2019 počas slávnostnej schôdze NR SR v budove Slovenskej filharmónie.

Z júnového prieskumu dôvery, ktorý robila agentúra Focus pre televíziu Markíza, vzišlo, že spomedzi politických lídrov na Slovensku má väčšiu dôveru ako nedôveru iba Čaputová. Prezidentke dôveruje 54 percent opýtaných a nedôveruje 45 percent.

Viac k témam: prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Milanová zhodnotila prácu Čaputovej, podľa nej prispela prezidentka k zmene náhľadu na ženy v politike © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top