Home > Šport > MOTOR šport > Mick Schumacher debutoval v pretekoch F2 v Bahrajne, skončil v Top 10

Mick Schumacher debutoval v pretekoch F2 v Bahrajne, skončil v Top 10

SACHÍR 30. marca (WebNoviny.sk) – Nemec Mick Schumacher, syn motoristickej legendy Michaela Schumachera, obsadil ôsme miesto vo svojom debute v majstrovskom seriáli formuly 2 v Bahrajne.

Predtým v kvalifikácii skončil desiaty v pretekoch na okruhu v Sachíre, ktorý bude v nedeľu aj dejiskom Veľkej ceny Bahrajnu v rámci MS F1, finišoval 35 sekúnd za víťazným Kanaďanom Nicholasom Latifim.

Slávny otec

Dvadsaťročný Mick Schumacher, člen tímu Prema Racing, sa hneď po štarte pretekov posunul z desiateho na deviate miesto. Neskôr sa síce prepadol, ale vrátil sa na deviatu priečku. V poslednom kole sa mu ešte podarilo predstihnúť Japonca Nobuhara Macušitu.

Mick Schumacher už v nedeľu absolvuje ďalšie preteky vo formule 2 a neskôr v utorok ho čaká testovanie v “efjednotke” s monopostom Ferrari. Jeho slávny otec Michael Schumacher vyhral päť zo siedmich titulov majstra sveta práve ako člen tímu Ferrari v rokoch 2000 – 2004. Michael Schumacher je aj držiteľom najväčšieho počtu víťazstiev (91) v pretekoch majstrovského seriálu F1.

Tragická lyžovačka

Práve Mick Schumacher bol na sklonku roka 2013 spoločníkom svojho otca na lyžovačke vo Francúzsku, ktorá sa skončila tragicky. Michael Schumacher si po náraze do skaly vážne poškodil mozog a lekári niekoľko dní bojovali o jeho život. Z mozgu mu odstraňovali krvné zrazeniny, uviedli ho do umelého spánku, z ktorého ho neskôr prebudili, avšak s trvalými následkami na životne dôležitých funkciách.

Medzitým 50-ročný Nemec sa lieči v domácich podmienkach na klinike pri Ženevskom jazere a na verejnosť len veľmi sporadicky prenikajú správy o jeho zdravotnom stave. Tak si to želajú jeho najbližší.

Viac k témam: F2 Formula 2
Zdroj: Webnoviny.sk – Mick Schumacher debutoval v pretekoch F2 v Bahrajne, skončil v Top 10 © SITA Všetky práva vyhradené.