Ste tu
Home > Šport > Hokej > Meszároš opustil HC Slovan Bratislava, po 17 rokoch si oblečie dres Dukly Trenčín

Meszároš opustil HC Slovan Bratislava, po 17 rokoch si oblečie dres Dukly Trenčín

Zdieľaj tento článok

23.6.2021 (Webnoviny.sk) – HC Slovan Bratislava opúšťa po piatich rokoch obranca Andrej Meszároš. Tridsaťpäťročný rodák z Považskej Bystrice si v najbližšej sezóne bude obliekať dres Dukly Trenčín.


U “belasých” bol aj kapitánom

Skúsený Meszároš počas pôsobenia v bratislavskom tíme v Kontinentálnej hokejovej lige aj v najvyššej slovenskej súťaži bol jeho kapitán a neskôr aj asistent. V neukončenej sezóne 2019/2020 na Slovensku nazbieral v 48 zápasoch 31 bodov za 4 góly a 27 asistencií.


Meszároš má za sebou aj 10-ročné pôsobenie v NHL, kde v tímoch Ottawy, Philadelphie, Tampy Bay, Bostonu a Buffala odohral dovedna 645 zápasov s bilanciou 63 gólov a 175 asistencií. Ďalších 50 zápasov a 17 bodov pridal v play-off.

S Trenčínom sa lúčil v roku 2004

“V posledných piatich sezónach sa stal pevnou súčasťou defenzívy HC Slovan. Tri ročníky stihol odohrať za náš klub v KHL, dve sezóny pridal v najvyššej slovenskej súťaži. Dres s orlom na hrudi si obliekol v 200 zápasoch. HC Slovan ďakuje Andrejovi Meszárošovi za odvedené služby a v novom pôsobisku mu želá veľa šťastia,” informoval oficiálny facebookový profil HC Slovan Bratislava.

“Tešíme sa, že ďalším podpísaným hráčom pre sezónu 2021/2022 je Andrej Meszároš. Do Dukly Trenčín sa vracia po dlhých 17 sezónach. S Duklou Trenčín sa predtým naposledy lúčil v sezóne 2003/2004 s pohárom nad hlavou. Veríme, že to je pre Andreja výzva do ďalšej sezóny,” napísali Trenčania na svojom profile na facebooku.

Viac k témam: Tipos extraliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Meszároš opustil HC Slovan Bratislava, po 17 rokoch si oblečie dres Dukly Trenčín © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top