Ste tu
Home > Kultúra > Mestské kino Slávia znovu otvorené

Mestské kino Slávia znovu otvorené

Zdieľaj tento článok

Dňa 31.októbra 2014 sa uskutočnilo premiérové premietanie v znovuotvorenom Mestskom kine Slávia. Na programe bol film pre malých aj veľkých –  7 trpaslíkov v 3D. Výber slávil veľký úspech – premiéra, ktorej vstup bol zadarmo, sa dočkala plnej kinosály.


Myslím si, že nám premiéra vyšla. Hovorí o tom aj fakt, že ľudia po skončení filmu zatlieskali, čo som ešte v kine nezažil. My sa budeme snažiť dávať do kina naozaj to najlepšie zo všetkých žánrov. Verím, že to ľudia ocenia, naučia sa do kina chodiť a návštevnosť bude vysoká, povedal Ing. Ján Lörinčík, vedúci MsKS, jeden z hlavný aktérov znovuotvorenia mestského kina.


„Predstavenie sa mi veľmi páčilo, som rada, že tu niečo také máme a myslím si, že ľudia budú chodiť, lebo sa to každému páčilo. Mali sme pekne dojmy, aspoň čo sme sa po skončení rozprávali,“ uviedla zas jedna z diváčok.

kinoslavia

Plánujú sa i ďalšie filmové lákadlá – Pavol Demitra 38 či Dom kúziel. I naďalej potom budú ponúkané najnovšie filmy svetovej produkcie a to v deň ich celosvetovej premiéry. Kino vie najnovšie poskytnúť aj priame prenosy z koncertov či divadelných predstavení, pričom nedele budú zasvätené filmom pre tých najmladších.

Príčinou uzavretia kina v roku 2012 bola zaostalosť techniky a tým aj malý výber filmov, čo bolo príčinou nedostatočného záujmu divákov –  priemerne sa na predstavenie dostavilo päť ľudí, niekedy boli prestavenia pre nezáujem zrušené úplne. Kino bolo znovuotvorené po rekonštrukcii, ktorá bola schválená vo februári tohto roku. Celková investícia na nevyhnutnú digitalizáciu predstavovala čiastku vo výške 80 000 eur.

Autor: Lea Linerová

Zdieľaj tento článok

Top