Ste tu
Home > Spravodajstvo > Mestská polícia v Trebišove získala nového štvornohého pomocníka

Mestská polícia v Trebišove získala nového štvornohého pomocníka

 Mestská polícia v Trebišove od polovice júna rozšírila služobné rady o ďalšieho príslušníka – psovoda, ktorý bude so svojím štvornohým pomocníkom dohliadať na bezpečnosť v meste. MsP teda získala rovno dvoch nových pomocníkov. Služba psovoda je potrebná predovšetkým pri zabezpečovaní kultúrno-spoločenských podujatí v letnom období, ale aj pri bežnom výkone služby


„Služba psovoda je potrebná predovšetkým pri zabezpečovaní kultúrno-spoločenských podujatí v letnom období, ale aj pri bežnom výkone služby. Mesto Trebišov ju bude využívať aj v čase vyplácania sociálnych dávok a počas uskutočňovania kontrol mestských lokalít, kde sa najčastejšie zdržiavajú neprispôsobivé osoby“, uviedla Martina Mištaničová, hovorkyňa mesta Trebišov.

Od tohto kroku si MsP sľubuje zvýšenie bezpečnosti a poriadku v Trebišove a takýmto spôsobom chce zároveň napredovať, skvalitňovať svoju prácu a byť plne k dispozícii občanom i návštevníkom mesta Trebišova.

Každá funkcia mestskej polície je dôležitá a je úzko prepojená s ostatnými funkciami. „Všetci príslušníci Mestskej polície Trebišov pracujú podľa známeho hesla „Jeden za všetkých, všetci za jedného“, a to tak, aby výsledkom spoločného snaženia bolo bezpečnejšie a kultúrnejšie mesto. Tým napĺňajú základnú a prvoradú úlohu mestskej polície, ktorou je ochrana života, zdravia a majetku občanov“, priblížil Jindřich Sosna, zástupca náčelníka mestskej polície.

Rovnako ako v minulosti pri zavedení cyklohliadok, ktoré sa stretli s výraznou pozitívnou podporou obyvateľov Trebišova, tak aj teraz veríme, že občania Trebišova tento krok ocenia a zároveň budú mať možnosť vidieť pozitívne dôsledky, ktoré prináša zavedie funkcie psovoda pri ochrane verejného poriadku v meste, dodal zástupca MsP Trebišov.

 

Zdroj: Mesto Trebišov

Top