Ste tu
Home > Spravodajstvo > MESTO TREBIŠOV SA ZAPOJILO DO SLUŽBY ODKAZ PRE STAROSTU

MESTO TREBIŠOV SA ZAPOJILO DO SLUŽBY ODKAZ PRE STAROSTU

Zdieľaj tento článok

Ešte 16. septembra 2015 sme informovali, že susedné mesto Sečovce sa zapojilo do služby Odkaz pre starostu, pomocou ktorej môžu obyvateľa Sečoviec priamo nahlásiť poruchy a problémy, ktoré ich trápia. Mesto Trebišov sa k tejto službe pridáva teraz.


Služba bude dostupná od 7. marca

Po zverejnení správy, že do služby Odkaz pre starostu sa zapojí mesto Sečovce sa aj obyvatelia nášho mesta vyjadrili, že by takúto službu uvítali. Dočkali sa. Obyvatelia Trebišova môžu službu Odkaz pre starostu  využívať od 7. marca. Postup je jednoduchý. Mesto Trebišov uvádza, že pri každom podnete je potrebné uviesť krátky názov a popis problému, zvoliť jednu z príslušných kategórií (napr. životné prostredie, parkovanie áut, …), určiť ulicu, kde sa podnet nachádza a vložiť fotografiu, ktorá daný problém dokumentuje.


V čom Odkaz pre starostu pomáha?

Tlačová správa mesta Trebišov k tejto problematike prízvukuje, že okrem riešenia aktuálnych problémov obyvateľov, portál pomáha zorientovať sa v kompetenciách samosprávy. Obyvatelia môžu sledovať pod každým podnetom komunikáciu medzi samosprávou a obyvateľmi, ale aj medzi samosprávami a ďalšími subjektmi, ktorí do riešenia problémov vstupujú.

Jakub Kmeť z inštitútu SGI, ktorý portál prevádzkuje povedal, že: „Obyvatelia neraz nemajú vedomosť o tom, kto je kompetentný ich problém riešiť, kedy ešte môže zasiahnuť samospráva a kedy už túto možnosť nemá. Zverejnením komunikácie medzi úradníkom a obyvateľom sa o konkrétnom probléme a jeho možných riešeniach dozvedia ďalšie stovky obyvateľov. Prehľadne a bez námahy tak môžu nájsť odpovede na svoje otázky.

My ako redakcia hodnotíme tento krok zo strany mesta jednoznačne pozitívne, nakoľko podľa nášho názoru sa prostredníctvom tohto portálu zlepší komunikácia medzi občanmi a mestom. Dúfajme, že sa portál Odkaz pre starostu v očiach trebišovskej verejnosti ujme.

Zdieľaj tento článok

Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top