Ste tu
Home > Spravodajstvo > Messi sa už zrejme rozhodol. Zahrá si ešte jednu sezónu a potom Barcelonu opustí

Messi sa už zrejme rozhodol. Zahrá si ešte jednu sezónu a potom Barcelonu opustí

Zdieľaj tento článok

4.7.2020 (Webnoviny.sk) – Po predvlaňajšom, pre mnohých pôvodne nepredstaviteľnom prestupe Cristiana Ronalda zo španielskeho Realu Madrid do talianskeho Juventusu Turín, by sa mohol udiať nečakaný transfer aj v podaní druhého z dvoch najväčších velikánov svetovej futbalovej scény ostatných rokov – Argentínčana Lionela Messiho.


Ako referujú viaceré španielske médiá, 33-ročný rodák z Rosaria už učinil rozhodnutie o odchode z FC Barcelona, pričom koniec jeho pôsobenia v tíme “blaugranas” má nastať po skončení budúcej sezóny 2020/2021.


Stopnuté rokovania o predĺžení kontraktu

Podľa rozhlasovej stanice Cadena Ser je kapitán FCB znechutený z toho, ako ho fanúšikovia neustále obviňujú za všetky problémy v klube.

Spomenutá stanica taktiež uviedla, že Messi stopol rokovania o predlžení kontraktu s barcelonským klubom, ktorý platí do 30. júna 2021.

Po počiatočných rozhovoroch medzi Messiho otcom Jorgem a barcelonským prezidentom Josepom Maríom Bartomeuom sa podpis novej zmluvy zdal byť iba formalita, ale situácia sa údajne zmenila a 5-násobný najlepší svetový futbalista plánuje opustiť klub v júni 2021.

Odísť by mohol už na konci sezóny

Messi má v súčasnom pracovnom dokumente zakotvenú klauzulu, podľa ktorej mohol odísť už na konci aktuálnej sezóny. Odchod si však údajne zvolil až po nasledujúcej edícii 2020/2021.

“Messi sa najbližším frustrovane posťažoval, že nechce byť obviňovaný zo všetkého zlého, čo mužstvo z Camp Nou postretne. Chce byť zodpovedný iba za svoje výkony na ihrisku. Messi dokonca zašiel tak ďaleko, že sa so svojimi plánmi o odchode podelil s najdôležitejšími hráčmi v šatni,” napísal denník AS.

Nezhody v klube

V kuloároch sa tiež povráva, že Messi neschvaľuje športové rozhodnutia klubových funkcionárov, čo sa týka posilnenia hráčskeho kádra.

V nedávnej minulosti vyšli verejne na povrch jeho nezhody so športovým riaditeľom Éricom Abidalom aj súčasným koučom A-mužstva Quiquem Setiénom.

Messi tiež údajne cíti nespravodlivosť z toho, ako ho mnohí obviňujú, že do zostavy tlačí blízkych kamarátov Luisa Suáreza a Artura Vidala na úkor Antoina Griezmanna či Ivana Rakitiča.

Fotogaléria: Lionel Messi

Viac k témam: kontrakt, prestup
Zdroj: Webnoviny.sk – Messi sa už zrejme rozhodol. Zahrá si ešte jednu sezónu a potom Barcelonu opustí © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top