Ste tu
Home > Správy > Svet > Merkelovej CDU odolalo vo voľbách v Sasko-Anhaltsku pravicovej AfD, Laschet môže dúfať vo väčšiu podporu

Merkelovej CDU odolalo vo voľbách v Sasko-Anhaltsku pravicovej AfD, Laschet môže dúfať vo väčšiu podporu

Zdieľaj tento článok

7.6.2021 (Webnoviny.sk) – Stredopravicová Kresťanskodemokratická únia (CDU) kancelárky Angely Merkelovej výrazným spôsobom triumfovala v nedeľňajších voľbách v nemeckej spolkovej krajine Sasko-Anhaltsko.


CDU čelila v tejto riedko osídlenej spolkovej krajine s približne 2,2 miliónmi obyvateľov silnej výzve zo strany krajne pravicovej Alternatívy pre Nemecko (AfD). Napokon však získala 36,6 percenta hlasov, čo predstavuje nárast o viac ako 6 percentuálnych bodov v porovnaní s predchádzajúcimi voľbami spred piatich rokov. Očakáva sa, že volebný výsledok AfD bude na úrovni približne 22 percent, čo predstavuje mierny pokles v porovnaní s rokom 2016.


Voľby v 16 nemeckých spolkových krajinách sú často ovplyvňované miestnymi problémami a náladami voličov, no sú považované aj za dôležité aspekty pre celkovú atmosféru v rámci Nemecka. Presvedčivé víťazstvo CDU by mohlo vyznieť ako pozitívny signál toho, že nový líder strany Armin Laschet môže v septembrových celonárodných voľbách dúfať v podporu konzervatívcov aj centristov.

Viac k témam: krajinské voľby v Nemecku
Zdroj: Webnoviny.sk – Merkelovej CDU odolalo vo voľbách v Sasko-Anhaltsku pravicovej AfD, Laschet môže dúfať vo väčšiu podporu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top