Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Mercedes otvoril nový závod v Rusku, bude produkovať sedany a vozidlá SUV

Mercedes otvoril nový závod v Rusku, bude produkovať sedany a vozidlá SUV

MOSKVA 4. apríla (WebNoviny.sk) – Nemecký výrobca luxusných áut Mercedes, ktorý je divíziou automobilky Daimler AG, otvoril nový závod v Rusku. Ide o súčasť investícií v objeme 250 mil. eur, ktoré podľa firmy vytvoria tisíc pracovných miest.

Generálny riaditeľ automobilky Daimler Dieter Zetsche uviedol, že závod v Moskovskej oblasti bude produkovať sedany a vozidlá SUV pre miestny trh, pričom je súčasťou stratégie presunúť výrobu bližšie k zákazníkom.

Na otvorení závodu sa zúčastnil nemecký minister hospodárstva Peter Altmaier, ktorý sa počas dvojdňovej návštevy krajiny stretol aj s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Hovorkyňa ministerstva Annika Einhornová uviedla, že cieľom ministrovej cesty bolo zaoberať sa „príležitosťami a problémami nemeckých firiem v Rusku“.

Nemecká vláda však zdôraznila, že Altmaierova návšteva nesignalizovala normalizáciu ekonomických vzťahov. Steffen Seibert, hovorca nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, povedal, že postoj Nemecka k sankciám voči Rusku pre akcie Moskvy na Ukrajine sa nezmenil.

Viac k témam: mercedes, ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Mercedes otvoril nový závod v Rusku, bude produkovať sedany a vozidlá SUV © SITA Všetky práva vyhradené.

Top