Ste tu
Home > Spravodajstvo > <i class="fa fa-camera"></i> MEDIALIZÁCIA POMOHLA, DETI NA SÍDLISKU STRED UŽ MAJÚ DOMČEK NA HRANIE

MEDIALIZÁCIA POMOHLA, DETI NA SÍDLISKU STRED UŽ MAJÚ DOMČEK NA HRANIE

Vyzerá to tak, že naša medializácia problému v súvislosti s domčekom na sídlisku, ktorý bol označený ako čierna stavba pomohla a veci sa pohli správnym smerom. Za všetko hovorí fakt, že deti na sídlisku Stred, ktoré si najprv domček postavili svojpomocne, sa teraz môžu tešiť, pretože sa im postavil nový.


Vlna pohoršenia, ktorá začala vznikať po upozornení na problém, dosiahla veľké rozmery. Mesto bolo nútené konať a nájsť spôsob, ako deťom zo sídliska Stred vyhovieť. Dobrou správou je, že mestu sa podarilo nájsť darcov, ktorí sa rozhodli finančne pomôcť pri realizácii výstavby detského domčeka.


Prečítaj si aj: Domček na sídlisku ako čierna stavba?

Na výstavbe dreveného domčeka vhodného na celoročné neobmedzené používanie sa aktívne zúčastnili rodičia a aj ich deti. “Postavený detský domček je zo severského smreku a skladá sa z predmontovaných panelových stien,  dvoch menších okien s plexisklom a dvier s otváraním na terasu, ktorá je jeho súčasťou,” dokončila Martina Kužmová, referentka pre styk s médiami.

FOTO: mesto Trebišov


Top