Ste tu
Home > Šport > Ostatné športy > Matej Falat jazdu v Madonne ani nedokončil a Adam Žampa sa takisto nedostal do druhého kola

Matej Falat jazdu v Madonne ani nedokončil a Adam Žampa sa takisto nedostal do druhého kola

Zdieľaj tento článok

MADONNA DI CAMPIGLIO 22. decembra (WebNoviny.sk) – Švajčiar Daniel Yule sa stal víťazom sobotňajšieho podvečerného slalomu mužov v rámci Svetového pohára alpských lyžiarov v talianskom stredisku Madonna di Campiglio. Na tradičnom predvianočnom podujatí na celkový triumf zaútočil zo 4. miesta po prvom kole, keď v tom druhom predviedol druhú najlepšiu jazdu a o 34 stotín sekundy zdolal Rakúšana Marca Schwarza.


Hirscher bez nároku na body

Tretia priečka patrí ďalšiemu Rakúšanovi Michaelovi Mattovi (+0,50). Dvadsaťpäťročný Yule po prvý raz v kariére vyhral preteky SP v najtočivejšej disciplíne. Člen víťazného švajčiarskeho družstva z OH 2018 v tímovej súťaži doteraz vyhral preteky SP práve iba v pretekoch tímov. Yule sa stal prvým Švajčiarom s triumfom v pretekoch SP v slalome po 11 rokoch. Nadviazal na Marca Giniho z novembra 2007 z rakúskeho Reiteralmu.


Najväčší favorit a líder po prvom kole Rakúšan Marcel Hirscher pokazil druhú jazdu a s veľkým odstupom sa zaradil na posledné 26. miesto bez nároku na body do Svetového pohára.

Víťaz z Madonny z rokov 2012 a 2017 a zároveň držiteľ veľkého glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári z ostatných siedmich sezón si nepripísal jubilejné tridsiate víťazstvo v slalome v kariére a šieste v súčte disciplín v tejto sezóne. V Madonne neuspel ani nórsky favorit Henrik Kristoffersen, ktorý vypadol už v druhej bránke druhého kola, hoci po prvej jazde figuroval na druhej pozícii.

Zavládla vo mne spokojnosť

Napriek nečakanému nezdaru

zostal na čele Svetového pohára aj hodnotenia slalomu. V celkovom poradí všetkých disciplín má na čele náskok 268 bodov pred Kristoffersenom, v slalome vedie o 15 bodov pred Yulem.

 

“Nikdy by som nečakal, že môžem vyhrať zásluhou toho, že Hirscher a Kristoffersen takto pokazia preteky. Nemyslím však na nich, ale užívam si tento moment a svoje víťazstvo. Keď som po príchode do cieľa videl zelenú farbu, zavládla vo mne spokojnosť,” povedal Daniel Yule podľa ORF.

Slovenskí reprezentanti nepostúpili

Slovenskí reprezentanti Adam Žampa a Matej Falat nepostúpili do 2. kola. Adam Žampa v prvej jazde zaostal za najrýchlejším Hirscherom o 2,53 s a stačilo mu to iba na 49. miesto.

Matej Falat svoju jazdu nedokončil. Pritom starší zo Žampovcov bol v minulosti v tradičných predvianočných pretekoch v Madonne pätnásty aj devätnásty, čo je pre neho takmer kariérne maximum v najtočivejšej disciplíne v SP.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní – Madonna di Campiglio

sobota

Slalom mužov (1.+2. kolo): 1. Daniel Yule (Švaj.) 1:38:34 min, 2. Marco Schwarz +0,34, 3. Michael Matt (obaja Rak.) +0,50, 4. Dave Ryding (V. Brit.) +0,65, 5. Giuliano Razzoli (Tal.) +1,08, 6. Manfred Moelgg (obaja Tal.) +1,09,… 26. Marcel Hirscher (Rak.) +18,69,… 49. Adam Žampa +2,53,…Matej Falat (obaja SR) – nedokončil 1. kolo, Slováci nepostúpili do 2. kola

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 14 zo 41 pretekov): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 620 bodov, 2. Henrik Kristoffersen (Nór.) 352, 3. Max Franz (Rak.) 341, 4. Aksel Lund Svindal (Nór.) 333, 5. Loic Meillard (Švaj.) 321, 6. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 303, … 80. Adam Žampa (SR) 23.

Poradie v hodnotení slalomu vo SP (po 3 z 12 pretekov): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 200 bodov, 2. Daniel Yule (Švaj.) 185, 3. Michael Matt (Rak.) 141, 4. Henrik Kristoffersen (Nór.) 140, 5. Marco Schwarz (Rak.) 135, 6. Loic Meillard (Švaj.) 110.

Viac k témam: Adam Žampa, Matej Falat
Zdroj: Webnoviny.sk – Matej Falat jazdu v Madonne ani nedokončil a Adam Žampa sa takisto nedostal do druhého kola © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top