Ste tu
Home > Šport > Hokej > Marek Ďaloga sa vracia do známeho prostredia, sezónu začne s tímom Sparta Praha

Marek Ďaloga sa vracia do známeho prostredia, sezónu začne s tímom Sparta Praha

26.8.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský hokejový obranca Marek Ďaloga začne sezónu 2019/20 v českej najvyššej súťaži v drese Sparty Praha. Tridsaťročný bek sa dohodol s tímom na spolupráci v úvodných desiatich ligových kolách.


Po vypršaní krátkodobého kontraktu bude mať v prípade záujmu možnosť zamieriť do iného klubu. Informáciu priniesol oficiálny web tímu z českej metropoly.


“V priebehu prípravy sa nám zranili traja obrancovia. Naskytla sa nám šanca priviesť nadštandardného zadáka, ktorý u nás už v minulosti pôsobil. Zatiaľ sme sa dohodli na krátkodobej šesťtýždňovej zmluve na desať zápasov. Počas tohto obdobia sa budeme spolu rozprávať, ako to bude ďalej. Môžeme sa spoľahnúť aj na našich mladých chlapcov, ale na druhej strane, hráme väčšinu zápasov v úvode sezóny na klziskách súpera a taký hráč ako Marek Ďaloga bude pre nás veľkou posilou,” zhodnotil športový riaditeľ Sparty Petr Ton.

Zvolenský rodák strávil uplynulú sezónu vo švédskej SHL. Za Moru IK odohral v základnej časti 34 zápasov s bilanciou 2+5, v bojoch o záchranu si pripísal jednu asistenciu v piatich štartoch.

“Som rád, že sa vraciam do známeho prostredia. Sparte by som rád pomohol v ťažkom začiatku sezóny. Teším sa aj na fanúšikov, na ktorých som v zahraničí rád spomínal,” povedal Ďaloga, ktorý hrával za Spartu v sezónach 2014/15 a 2017/18.

Viac k témam: česká Tipsport extraliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Marek Ďaloga sa vracia do známeho prostredia, sezónu začne s tímom Sparta Praha © SITA Všetky práva vyhradené.


Top