Ste tu
Home > Spravodajstvo > MARCOVÝ ŠPECIÁL: 10 VECÍ, KTORÉ BY TI NEMALI UNIKNÚŤ

MARCOVÝ ŠPECIÁL: 10 VECÍ, KTORÉ BY TI NEMALI UNIKNÚŤ

Zdieľaj tento článok

Začína nám nový mesiac, marec, počas ktorého si pre teba naša redakcia pripravila niekoľko vylepšení. Jednou z nich je kalendár udalostí, ktorý nájdeš v hlavičke aj nad týmto článkom. Nad týmto krokom sme uvažovali už dávnejšie, našou snahou je zvýšiť informovanosť občanov o nie len kultúrnych, ale aj iných podujatiach v meste. 


Ďalšou novinkou je článok, ktorého riadky práve čítaš. Marcový špeciál informujúci ťa o desiatich najvýraznejších udalostiach v trebišovskom regióne, ktoré by tvojej pozornosti rozhodne nemali uniknúť. Poďme sa teda spoločne pustiť do toho!


4. marca o 16:30, Vernisáž výstavy Trebišovski pisanki

Výstava, ktorá už neodmysliteľne patrí k obdobiu pred Veľkou Nocou neminie priestory trebišovského vynoveného múzea ani tento rok. Výstava tých najkrajších veľkonočných vajíčok, na ktorých výrobu boli použité rôzne techniky bude mať svoje otvorenie už v piatok, 4. marca o 16:30 hod. My s našim objektívom tam určite budeme. Stretneme sa?

6. marca o 16:00, Divadelná hra “Laska po vichodňarski” v podaní Divadla KĽUD

Kladzianske divadlo, ktoré u nás, trebišovčanov, zaznamenalo úspech už minulý rok sa k nám pri príležitosti osláv Medzinárodného dňa žien vráti aj tento rok. Zo svojho repertoáru nám ponúkne hru Láska po vichodňarski. Tá istotne nenechá naše bránice len tak v kľude. Myslím si, že práve toto predstavenie je skvelým darčekom pre všetky ženy a aj ich drahé polovičky.

9. marca o 19:00, Kino Slávia: Suburra

Podľa mňa stojí za to. Film z prostredia talianskej mafie hovoriaci o téme peňazí a boja o moc. Sám režisér snímku Suburra, Stefano Sollima, na margo filmu povedal: „V staroveku bola Suburra štvrťou na úpätí Palatina, také gheto, kde boli bordely a kaviarne, miesto, kde sa stretávali vznešení senátori a ľudia so zlou povesťou. Do úzkeho kontaktu tu prichádzali vzdialené a zdanlivo nezlučiteľné svety. Suburru starovekého Ríma a tú dnešnú akoby spájalo tenké vlákno dlhé viac ako dvetisíc rokov. Riadi sa stále rovnakými mechanizmami, vládne netušenými silami, ktoré naďalej zaisťujú krehkú rovnováhu medzi mocou a ulicou v snahe nájsť čo najrýchlejšiu a najefektívnejšiu cestu k tomu, ako zarobiť peniaze.“ Čo myslíš? Vhodne investované dve hodinky z tvojho času?

14. marca o 19:00, Kino Slávia: Červený kapitán

Opäť kino. Tentoraz ponúka slovenský kinematografický skvost v podobe filmu podľa knižnej predlohy obľúbeného slovenského autora píšuceho pod pseudonymom Dominik Dán, ktorého názov je Červený kapitán. Obľúbená detektívka z rady rozličných prípadov sa dočkala filmového spracovania a trailery sľubujú dobré herecké obsadenie i dávku napätia. Rozlúšti detektív Krauz svoj prípad?

13. marca o 14:30, FK Slavoj Trebišov vs. ŠK Odeva Lipany

Štartuje jarná časť sezóny a na jej prahu stojí vynovený Slavoj Trebišov s novými hráčmi, vedením a zlepšenými podmienkami. Prvý jarný zápas odohrajú na domácej pôde proti tímu ŠK Odeva Lipany a určite ocenia každého diváka v hľadisku. Príď našich futbalistov podporiť aj ty!

18. až 19. marca, Majstrovstvá Slovenska amatérov v hokeji

Udalosť, aká u nás v Trebišove ešte nebola. Trebišovský zimák privíta všetkých hokejových amatérov, ktorí sa rozhodli súperiť o titul Majstrov Slovenska. Dvojdňové podujatie, z ktorého výťažok bude venovaný na podporu trebišovskej hokejovej mládeže môže byť dobrým odreagovaním pre každého hokejového fanúšika. Verím, že aj medzi Trebišovčanmi, sa ich nájde dostatok.

20. marca o 17:00, Nedeľné rozprávkové popoludnie – Zázračné kapsy

Kultúrne podujatie, ktoré sa teší veľkej obľube najmä medzi najmenšími prichádza s ďalším pokračovaním. Som si istý, že aj tentokrát sa dokáže divadelná sála MsKS zaplniť čo najhustejšie a detičky si odnesú pekný zážitok. Ak s nimi budú aj rodičia, nezabudnuteľný večer znamenajúci pre ich ratolesti veľmi veľa, navyše plný nekončiacich otázok je zaručený.

20. marca o 17:00, Koncert skupiny EFEKT pri príležitosti osláv 40. výročia

Trebišovská hudobná stálica, skupina EFEKT, oslavuje už 40 rokov. Pre svojich fanúšikov si pripravila koncert. Ak patríš medzi ich fanúšikov, na tomto koncerte jednoducho nesmieš chýbať. A preto,  príď si aj ty vypočuť piesne v podaní tejto tradičnej skupiny zarytej hlboko v pamätiach najmä tých starších z nás.

27. marca o 15:00, FK Slavoj Trebišov vs. FK Bodva Moldava nad Bodvou

Myslím si, že ani druhý zápas trebišovských futbalistov by nemal uniknúť tvojej pozornosti. Tento zápas s rivalom z Moldavy je pri pohľade na ligovú tabuľku veľmi dôležitý, nakoľko práve Moldava je tímom, ktorý je v tabuľke najbližšie k nám. Opäť sa zopakujem, príď futbalistov podporiť! Zostáva už len dúfať, že sa ti za tvoju priazeň poďakujú aj výkonom na ihrisku.

28. marca, Tradičná veľkonočná oblievačka

Veľkonočný pondelok. Viac azda písať netreba. Deň, ktorý vyvoláva diskusie, stretáva sa so záujmom, ale aj s nepochopením. Ak budeš v tento deň trpezlivo sledovať náš portál, dočkáš sa fotoreportáže z tradičnej veľkonočnej oblievačky, v ktorej nebudú chýbať krojovaní parobci a skutočné vedrá studenej vody. Už čoskoro!


Foto: Ilustračné

Zdieľaj tento článok

Top