Ste tu
Home > Rozhovory > Máme doma nohejbalové poklady!

Máme doma nohejbalové poklady!

V meste Levoča sa 22.2.2015 uskutočnil 41.ročník Slovenského pohára v nohejbale mužov, počas ktorého vyhlásili výsledky ankety o najlepšieho nohejbalistu roka 2014. Nechystáme sa však písať o všetkých ocenených, iba o dvoch, ktorí pri nohejbalových sieťach reprezentujú naše farby! O kom je reč?

Samuel Novák a Samuel Borčík (obaja ÚTM – nohejbal Trebišov). Nič ti tieto mená nehovoria? Tak to len zatiaľ! Dovolíme si ich totiž zaradiť medzi veľké nádeje slovenského nohejbalu. Obaja navštevujú základnú školu na Pribinovej ulici v Trebišove a vekom sú to stále žiaci.

2
Samuel Novák vľavo, Samuel Borčík vpravo

V ankete o najlepšieho slovenského nohejbalistu v žiackej kategórii sa umiestnili takto:

1. Jozef Gajdoš (NK Revúca) 41 bodov

2. Samuel Novák (ÚTM – nohejbal Trebišov) 26 bodov

3. Samuel Borčík (ÚTM – nohejbal Trebišov) 21 bodov

5

My sme sa rozhodli po tomto výraznom úspechu chalanov kontaktovať a opýtať sa ich na zopár zaujímavostí z ich nohejbalovej sezóny. Naša spoločná reč začala úspechmi, ktoré si počas roku 2014 stihli pripísať na svoje konto.

Samuel Borčík: „Vyhrali sme slovensky pohár, potom sme hrali žiacku ligu, tam sme skončili druhí. Neskôr boli majstrovstva Slovenska v trojiciach a dvojiciach. V trojkách sme boli na prvom mieste a v dvojkách druhí.“ k tejto informácii Samuel Novák dodáva: „Žiacku ligu hrali družstvá z celého Slovenska, pred nami skončila Revúca, ktorá mala o jeden bod viac.“ My už len dodáme, že slovenský pohár chalani vyhrali po tretíkrát a tak už navždy zostáva, ako sa hovorí, doma!

3

Tiež nás zaujímalo, ako prebiehalo samotné hlasovanie. Tu sa obaja zhodli spoločnou odpoveďou: „Hlasovali tréneri, nie naši, ale druhých družstiev počas ligy a aj nohejbalový výbor SNA.“ (Slovenská nohejbalová asociácia pozn. red.)

Ako povedal Samuel Novák: „Boli sme spokojní, ale mrzí nás druhé miesto z majstrovstiev.“ potom však pokračoval Samuel Borčík, ktorý nám povedal o tom, ako sa výsledky dozvedeli: „Dozvedeli sme sa to obaja na lyžiarskom kurze. Prišiel za nami tréner, mal otvorený mail, kde nám oznámili, že sme v prvej trojke.“

4

Na záver nášho krátkeho rozhovoru sa však zhodli na tom, že tento rok svoje umiestnenia napravia a budú sa snažiť ešte viac, lebo podľa ich slov ich volejbal stále baví, hrajú ho už od prvého ročníka a chcú ho ešte viac presláviť.

1

My, ako redakcia TvojTrebišov.sk chceme upozorniť širšiu verejnosť na to, že nohejbal je nie len na Slovensku, ale aj v Trebišove populárny šport s dlhou tradíciou. Veľa nohejbalových reprezentantov Slovenska hrávalo alebo ešte hráva v meste Trebišov. Napríklad Sylvain Galus, Maroš Kubica či Marián Sadílek. A taktiež sa chceme poďakovať všetkým trénerom, ktorí kedy viedli v Trebišove nohejbal za ich obetavú prácu so značnými výsledkami!

Top