Ste tu
Home > Šport > MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA AMATÉROV V HOKEJI SA BUDÚ HRAŤ V TREBIŠOVE

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA AMATÉROV V HOKEJI SA BUDÚ HRAŤ V TREBIŠOVE

Zdieľaj tento článok

Hokej je na Slovensku národným športom číslo 1. Veď si len spomeň na obdobie, keď sa odohrávajú Majstrovstvá Sveta. Celé rodiny či partie priateľov trávia čas pred televíznymi obrazovkami a horlivo povzbudzujú našich chlapcov v boji na ľade. Aj mesto Trebišov už onedlho privíta Majstrovstvá Slovenska v hokeji. Biť o titul majstra sa budú amatéri.


Myšlienka Romana Rýchlika

Hovoríš si, somarina? Nie, píšem pravdu. Myšlienka zorganizovať amatérske majstrovstvá Slovenskej republiky totiž pochádza z hlavy Romana Rýchlika, rodeného Trebišovčana, ktorý, ako sám hovorí, mal vždy k hokeju blízko. Jedna zo skupín týchto Majstrovstiev Slovenskej republiky sa uskutoční v Trebišove.


Hlavným cieľom je podporiť mládež

V čom tkvie táto myšlienka? „Jej hlavným zámerom je pomôcť rozvoju mládežníckeho hokeja v každom meste na Slovensku. A to takým spôsobom, že každý rok sa uskutočnia dva turnaje a tretí finálový turnaj, vždy v inom meste Slovenska. Celý finančný výťažok z turnajov v jednom ročníku bude venovaný a rozdelí sa medzi mužstvá tých miest, kde sa odohrajú základné skupiny. Tento výťažok bude použitý na nákup hokejových pomôcok a výstrojí pre hokejové prípravky a ročníky 2. až 5,“ hovorí hlavný organizátor turnaja, Roman Rýchlik.

Systém turnaja je prispôsobený pre 5 účastníkov turnaja. Tým pádom je pre každé mužstvo zaistený štart v 4 zápasoch. Ak potrebuješ viac informácií a máš záujem zúčastniť sa, či akýmkoľvek spôsobom podporiť tento projekt, stačí ísť na stránku www.skhokej.sk. Tam nájdeš všetko potrebné.

Majstrovstvá Slovenska


Foto: Daniel Fekete 

Zdieľaj tento článok

Top