Ste tu
Home > Spravodajstvo > MÁJOVÝ ŠPECIÁL: 10 VECÍ, KTORÉ BY TI NEMALI UNIKNÚŤ

MÁJOVÝ ŠPECIÁL: 10 VECÍ, KTORÉ BY TI NEMALI UNIKNÚŤ

Májový špeciál
Zdieľaj tento článok

Nový mesiac máj práve začal. Ty si už teraz pohodlne môžeš pozrieť kalendár udalostí na celý mesiac máj dopredu. Stačí sa pozrieť na našu hlavičku. To však nie je všetko. Opäť sme si pre teba pripravili výber 10 udalostí, týkajúcich sa Trebišova, ktoré by si si nemal/a nechať ujsť. Tak poďme spolu na to!


Na úvod článku je potrebné poznamenať, že dnes je už 3. máj a tak sa v našom rebríčku nenachádzajú udalosti ako Dedovizeň v Slovenskom Novom Meste, či prvomájový motorkársky budíčekktoré sa už konali.


4. mája od 8:30, Deň hasičov

Májový špeciál začneme Dňom hasičov. Hasič je veľmi dôležité povolanie. Trebišovskí hasiči si pre širokú verejnosť pripravili ukážky z činnosti Hasičského a záchranného zboru, hasičskej techniky a vecných prostriedkov na parkovisku pred Kauflandom. Okrem prezentácie jednotlivých hasičských strojov sa diváci môžu tešiť aj na ukážku vyslobodzovania osôb z havarovaného osobného automobilu.

8. a 22. mája, futbalové zápasy trebišovského Slavoja

Slavoj na jar zažíva spanilú jazdu tabuľkou smerom nahor. V jarnej časti sezóny naši chlapci zatiaľ neprehrali a vo všetkých zápasoch dostali dohromady iba jeden jediný gól. Za novým vedením Slavoja vidno kusisko dobre odvedenej práce. My pevne veríme, že v nastolených výkonoch budú chlapci pokračovať aj v domácich súbojoch, 8. mája proti Plavnici a 22. mája proti susedom z Vranova nad Topľou. Na tribúne by si určite nemal/a chýbať.

8. mája, Cyklotúra úcty Trebišov – Hejce a späť

Cykloklub Trebišov 8. mája organizuje už 11. ročník tradičnej cyklotúry úcty na trase Trebišov – Hejce a späť, ktorá má dĺžku 140 kilometrov. Ak chceš niečo urobiť pre svoje zdravie a slovo bicykel ti nie je cudzie, určite by si to mal/a skúsiť. Viac informácií a podrobností nájdeš v článku od nášho redaktora Jakuba Poláka.

11. mája o 19:00, divadelné predstavenie: Aj muži majú svoje dni

11. mája k nám na trebišovské dosky, ktoré síce neznamenajú svet, ale znesú veľa prídu s divadelným predstavením Aj muži majú svoje dni viacerí slovenskí herci, ktorých máme možnosť denno-denne vídať aj na televíznych obrazovkách. Divadelné predstavenie o tom, či je vôbec možné žiť bez žien a ich večných mánií vzniklo pod režisérskou taktovkou Martina Mňahončáka a predstavia sa v ňom štyria slovenskí herci – Braňo Deák, Ján Jackuliak, Gregor Hološka a Milan Bahul. Odporúčame najmä nežnejšiemu pohlaviu.

15. mája od 10:00, Veľkohorešský cyklomaratón

K slovu sa opäť dostane cyklistka, ktorá najmä vplyvom fenomenálneho Petra Sagana prežíva na Slovensku zlatý vek. 15. mája sa môžeš zúčastniť tretieho ročníka Veľkohorešského cyklomaratónu a súťažiť tak na 30, respektíve až 70 kilometrov dlhých tratiach, ktoré vedú po rôznych dedinách a budeš tak mať zabezpečenú skutočne exkluzívnu vyhliadkovú jazdu. Viac informácií ešte len prinesieme.

20. mája, Noc múzeí

Novootvorené a zrekonštruované trebišovské múzeum sa aj tohto roku zapojí do celoslovenského projektu s názvom Noc múzeí, ktorý je schopný prilákať do tajomných zákutí nášho múzea a koniarne vždy veľké množstvo ľudí, no najmä rodinky s deťmi, pre ktoré je toto podujatie prioritne určené. My by sme z neho chceli aj tento rok robiť fotoreportáž, tak ako sa nám to podarilo minulého roku.

21. mája, 20. výročie FS Kľečenovčanka

Tentokrát sa do nášho výberu zmestil aj kultúrny program organizovaný obcou Zemplínska Nová Ves. Miestny folklórny súbor Kľečenovčanka oslavuje tohto roku 20. výročie svojho založenia a okrem ich vystúpenia sa môžeš tešiť aj na folklórne súbory z Kysty, Úpora, trebišovských Furmanov, či FS Hrádek z Košického Klečenova. Myslíme si, že o zábavu bude skutočne dobre postarané. A o atmosféru tiež. Celý program sa uskutoční v Oáze oddychu v Zemplínskom Klečenove.

28. mája od 10:00 do 18:00, Handmade trhy

Druhé pokračovanie mimoriadne obľúbených handmade trhov organizovaných trebišovským múzeom príde opäť. Trhy, ktoré sú obľúbené najmä u žien sa uskutočnia 28. mája. Kým sa tak stane, ty si zatiaľ môžeš pozrieť našu fotogalériu z handmade trhov, ktoré sa premiérovo konali ešte v októbri minulého roku.

Počas celého mesiaca máj, program v kine Slávia

Aj počas mesiaca máj si trebišovské kino Slávia pripravilo bohatý program. Milovníci kinematografie sa môžu tešiť na nového Captain America, či dlhoočakávaný kúsok Kolónia. Deti si zas prídu na svoje v snímke Pat & Mat vo filme. Ale my veríme, že by si týmto celovečerným filmom prišli na svoje aj dospelí, ktorí by sa úspešne vrátili do svojich detských čias. Viac z programu Kina Slávia nájdeš v našom vyššie spomínanom kalendári.

Počas celého mesiaca máj, zápasy trebišovských tenistov

Toto je kapitola sama o sebe. Tenis je veľmi obľúbený šport a svojich stúpencov má zaiste aj v našom meste. My sme správy o tenisovom dianí v Trebišove začali prinášať len prednedávnom, touto cestou však chceme osloviť širokú verejnosť, aby ak má čas,t ak sa na zápasy trebišovského klubu šla pozrieť a chalanov v boji o cenné gemy a sety podporila, pretože si to zaslúžia.

Zdieľaj tento článok

Top