Ste tu
Home > Kultúra > MÁJOVÉ FILMY V KINE SLÁVIA

MÁJOVÉ FILMY V KINE SLÁVIA

Kalendár budeme za chvíľu otáčať na mesiac jún – prvý letný mesiac. Ak ťa omrzí opaľovanie, môžeš sa prísť schladiť do chládku kina a pozrieť si nejaký dobrý film. A ak si myslíš, že na konci mája už len tak dobrý film nenájdeš, si na omyle. Výber sa nekráti a aj tento raz ti prinášame novinky zo sveta filmov.


27.5., 29. 5. 19:30 (2D), 28. 5. 17:00 (3D), Alica v Krajine za zrkadlom

Očakávané pokračovanie filmu Alica v krajine zázrakov sa po piatich rokoch dostalo do kín. Bude sa premietať v 2D aj 3D a naviac si ho môžete vychutnať so slovenským dabingom.


Alica Kingsleighová sa ujala remesla po svojom otcovi a strávila niekoľko posledných rokov na divokých vlnách svetových oceánov. Po svojom návrate do Londýna objavia čarovné zrkadlo, cez ktoré sa dostane späť do fantastické Ríše divov, kde sa znovu stretne so svojimi starými známymi : Bielym králikom, Absolemem, kocúrom Sklibom a šibnutým Klobučníkom, ktorý nie je vo svojej koži. Klobučník totiž stratil svoju osobnosť a tak Biela kráľovná Mirana vyšle Alicu zapožičať si Chronosféru, čo je kovová guľa vnútri Veľkých hodín, ktoré stanovujú všetok čas. Cestou do minulosti sa Alica stretáva so svojimi priateľmi – i nepriateľmi – v rôznych dobách ich životov . Alicu čaká nebezpečná cesta, počas ktorej musí zachrániť pojašeného Klobučníka skôr, než jej vyprší všetok čas.

26.5 19:00, X-Men: Apokalypsa

Po prvýkrát sa postava Apocalypse objavila v roku 1986 v komiksovej knihe “X-Factor #5”. Po rokoch sa dočkala stvárnenia postavy aj v našom kine. Apocalypse – prvý a najmocnejší mutant, nazhromaždil sily mnohých ďalších mutantov, čím sa stal nesmrteľným a nepremožiteľným. Od úsvitu civilizácie bol uctievaný ako boh. Po svojom prebudení zo spánku, ktorý trval tisíce rokov, je sklamaný zo súčasného sveta a preto vytvorí tím mocných mutantov, aby očistil ľudstvo a vytvoril nový svetový poriadok, podľa ktorého bude vládnuť. Keď osud Zeme visí na vlásku, Raven (ktorú stvárnila Jennifer Lawrence) s pomocou Profesora X musí viesť tím mladých X-Menov, aby spoločne zastavili ich najväčšieho nepriateľa a zachránili ľudstvo pred úplnou skazou. Okrem Jennifer Lawrence a Jamesa McAvoya vo filme môžeme vidieť aj iné známe tváre, ako napríklad Sophie Turner, ktorá stvárnila Sansu v seriáli Game of Thrones. Film sa bude premietať so slovenským dabingom.

28. 5. 19:30, 8.6. 19:00, Ako sa zbaviť nevesty

Lenka Vlasáková hrá modernú dynamickú ženu Evu, ktorá vlastní cukráreň, stará sa o syna a musí krotiť svoju svojráznu mamu v podaní Jany Švandovej. S bývalým manželom s tvárou Davida Matáska má skvelý vzťah a ako tvrdí jej kamarátka „neboli by ste prví, čo sa rozviedli a zase dali dokopy“. A potom sa skoro pobozkajú a nasleduje pozvanie na drahú večeru pri sviečkach, kde sa Honza konečne vyjadrí. Naozaj sa znova zamiloval a premýšľa o svadbe… s niekým iným! S krásnou, sympatickou a chytrou klaviristkou Lindou. A ešte si chcú dať u Evy upiecť svadobnú tortu… Českú komédiu si môžete pozrieť v dvoch premietacích časoch.

25.5 19:00, Trabantom do posledného dychu

Staručký „dederónsky“ trabant sa stal Danovi Přibáňovi, zrejme najznámejšiemu českému cestovateľovi súčasnosti, osudným. Ako sme mohli vidieť v jeho predošlých dokumentárnych filmoch a televíznych seriáloch, precestoval na ňom už Hodvábnu cestu, Afriku, Južnú Ameriku i Austráliu.

Vlani podnikol svoju dosiaľ najnáročnejšiu expedíciu – polročnú dobrodružnú výpravu po Tichomorí. Deväťčlenný tím tvorili posádky dvoch žltých trabantov, poľskej fiatky („malucha“), jawy, čezety a dokonca aj majitelia dvoch invalidných vozíkov. Expedícia vyrazila z Perthu v Austrálii, a pokračovala cez Východný Timor, Indonéziu, Malajziu a Thajsko. Okrem unikátneho cestovateľského zážitku nový Přibáňov dokument ukazuje, že svet sa dá precestovať naozaj netradične. Film sa premieta so zľavneným vstupným 3€.


Top