Ste tu
Home > Správy > Macron sa pred summitom Európskej únie stretne s Merkelovou, budú diskutovať aj o brexite

Macron sa pred summitom Európskej únie stretne s Merkelovou, budú diskutovať aj o brexite

16.10.2019 (Webnoviny.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron a nemecká kancelárka Angela Merkelová sa deň pre konaním kľúčového summitu Európskej únie (EÚ) stretávajú v južnom Francúzsku. Lídri v stredu v meste Toulouse navštívia najprv sídlo spoločnosti Airbus – symbol európskej priemyselnej spolupráce. Nasledovať budú bilaterálne rozhovory a stretnutie členov vlád oboch štátov.

Macron bude s Merkelovou diskutovať o brexite, keď sa zástupcovia EÚ a Londýna snažia tesne pred summitom v Bruseli dosiahnuť dohodu o odchode Veľkej Británie z únie.

Francúzska a nemecká delegácia pozostávajúca z kľúčových ministrov má podľa Macronovho úradu v pláne diskutovať tiež o napätí na globálnom trhu, boji proti klimatickým zmenám, európskych obranných projektoch a ochrane autorských práv EÚ.

Brexit bude jednou z otázok, ktorými sa budú európski lídri na dvojdňovom summite zaoberať. Summit, ktorý sa začne vo štvrtok, sa pritom uskutoční dva týždne pred odchodom Spojeného kráľovstva z EÚ, ktorý je naplánovaný na 31. októbra.

Viac k témam: Brexit, summit Európskej únie
Zdroj: Webnoviny.sk – Macron sa pred summitom Európskej únie stretne s Merkelovou, budú diskutovať aj o brexite © SITA Všetky práva vyhradené.

Top