Ste tu
Home > Správy > Macron bude pred summitom G7 rokovať s Putinom, stretnú sa v letnom prezidentskom sídle

Macron bude pred summitom G7 rokovať s Putinom, stretnú sa v letnom prezidentskom sídle

28.7.2019 (Webnoviny.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa na budúci mesiac stretne so svojím ruským kolegom Vladimirom Putinom. V nedeľu o tom informovala Macronova kancelária.

Francúzsky prezident bude s ruskou hlavou štátu rokovať 19. augusta v pevnosti Fort de Brégancon na pobreží Stredozemného mora, ktorá je prezidentským letným sídlom.

Stretnutie prezidentov sa uskutoční len pár dní pred summitom skupiny najrozvinutejších krajín sveta G7. Ten sa bude konať od 24. do 26. augusta v Biarritzi. Do tejto skupiny patrilo aj Rusko, ale v roku 2014 ho z nej pre anexiu Krymu vylúčili.

Ako pripomína agentúra AP, Francúzsko sa usilovalo zaujať pozíciu mediátora v konflikte Ruska s Ukrajinou a Macron zdôrazňoval dôležitosť udržiavania dialógu s Moskvou. Francúzske spoločnosti sa tiež usilujú o zrušenie sankcií Európskej únie, ktoré vzišli z konania Ruska na Ukrajine.

Viac k témam: francúzsky prezident, ruský prezident, summit G7
Zdroj: Webnoviny.sk – Macron bude pred summitom G7 rokovať s Putinom, stretnú sa v letnom prezidentskom sídle © SITA Všetky práva vyhradené.

Top