Ste tu
Home > Šport > JE TU ČAS NA LYŽOVANIE, KAM SA VYBRAŤ?

JE TU ČAS NA LYŽOVANIE, KAM SA VYBRAŤ?

lyžovanie

Stavím sa, že medzi obyvateľmi nášho mesta sa nájde veľa priaznivcov lyžovania. Ja tiež patrím medzi nich. Dlho sme však o lyžovaní mohli iba snívať. Chýbal sneh. Tentokrát je však všetko inak. Aj keď bývame na mieste, kde žiadne významnejšie lyžiarske stredisko nie je, stačí prejsť zopár kilometrov a je to.


Lyžovanie v Zemplén Kalandpark

Maďarsko a lyže? Áno, čítaš správne. Dokonca len niekoľko desiatok kilometrov od nás. Priestor na dobrú lyžovačku totiž ponúka Zemplén Kalandpark. A to nie len v zime! Celý svah je totiž potiahnutý umelou trávou, ktorá umožňuje lyžovať sa aj v lete. Toto stredisko, ktoré okrem iného ponúka aj najdlhšiu sedačkovú lanovku u našich južných susedov sa nachádza pri neďalekom meste Sátoraljaújhely.


Navyše, svah v tomto lyžiarskom stredisku je vhodný aj pre úplných začiatočníkov. K dispozícii je aj veľmi slušne vybavená požičovňa lyží a lyžiarska škôlka. Pre rodiny s deťmi túžiacich po lyžovaní je táto voľba priam ideálna. Miesto, ktoré je od Trebišova vzdialené približne 30 kilometrov je dobré navštíviť aj v lete. Lákadlom môže byť perfektná bobová dráha. Kritiku si však nemôžem odpustiť na margo prístupovej cesty, ktorá je skutočne úzka a dve autá tam vedľa seba prejdú len veľmi ťažko. Práve preto je každých približne 250 metrov urobené odpočívadlo.

Pri Humennom si už nezalyžujeme

Stredisko Skipark Chlmec tohto roku po dvanástich rokoch neotvoria, pretože po odpredaji techniky spojenej s prevádzkovaním svahu ukončilo svoju prevádzku. Svah ležiaci asi 7 kilometrov od Humenného tak už svojich verných lyžiarov viac neprivíta. Obyvateľom z okolia Michaloviec, Humenného ale aj Trebišova tak zostávajú na výber lyžiarske strediská pri Košiciach, ako napríklad Jahodná či Kojšova hoľa.

Dobrou alternatívou pre lyžiarov však môže byť aj menšie lyžiarske stredisko s vlekom v obci Zamutov, pri Vranove nad Topľou. Tak teda, chystáš sa tohto roku lyžovať? Ak áno, kam?


FOTO: Ilustračné


Top