Ste tu
Home > Spravodajstvo > Lukáš Štetina má podľa vyšetrení vážne zranené koleno, nezahrá si niekoľko mesiacov

Lukáš Štetina má podľa vyšetrení vážne zranené koleno, nezahrá si niekoľko mesiacov

Zdieľaj tento článok

7.9.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenského futbalového obrancu Lukáša Štetinu čaká poriadne dlhá súťažná pauza. Na klubovej úrovni hráč Sparty Praha sa zranil v piatkovom bratislavskom súboji Ligy národov 2020/2021 Slovensko – Česko (1:3) a detailné vyšetrenia počas víkendu ukázali, že futbal si nezahrá niekoľko mesiacov.


“Ide o poškodenie skríženého väzu v kolene, čo je pre futbalistu jedno z najhorších zranení. Odhadovaná pauza je šesť až deväť mesiacov, u niekoho aj dlhšie,” informuje web iDnes.cz. Stať sa tak môže aj to, že pre Štetinu sa už sezóna predčasne skončila.


Kontakt so spoluhráčom zo Sparty

Lukáš Štetina sa v piatok zranil pri kontakte s českým súperom Bořkom Dočkalom, paradoxne klubovým spoluhráčom v Sparte.

Slovenský bek sa v prvom polčase chystal odkopnúť loptu, po kontakte s Dočkalom sa jeho koleno na stojnej nohe trochu ohlo.

“Som nešťastný z toho, čo sa stalo. Je mi to veľmi ľúto,” povedal po zápase Dočkal a doplnil: “Lukáš je chlap ako hora, podstupuje stovky omnoho tvrdších súbojov, ale tento kontakt prišiel v nevhodnú dobu, na stojnú nohu.”

Plastická operácia a rekonvalescencia

Štetinu teraz čaká plastická operácia väzu, po ktorej príde na rad “nekonečná” rekonvalescencia. Ako upozorňuje web iDnes.cz, podľa optimistických predpovedí by sa do súťažného diania mohol vrátiť v druhej polovice jari 2021.

Keďže Sparta hrá na troch stredných obrancov a jedným z nich bol Štetina, klub bude potrebovať náhradu. A problémy s kolenom má aj jeho krajan Dávid Hancko, ktorý do hry v sezóne 2020/2021 ešte nezasiahol.

Pre nedostatočnú pripravenosť vypadol aj z nominácie trénera Pavla Hapala na prvé dva zápasy Ligy národov.

Viac k témam: Liga národov
Zdroj: Webnoviny.sk – Lukáš Štetina má podľa vyšetrení vážne zranené koleno, nezahrá si niekoľko mesiacov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top