Ste tu
Home > Šport > Futbal > Lukáš Haraslín možno zmení dres a zamieri z Poľska do španielskej La Ligy

Lukáš Haraslín možno zmení dres a zamieri z Poľska do španielskej La Ligy

27.8.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant Lukáš Haraslín by mohol v závere letného transferového obdobia zmeniť pôsobisko.

Ako referuje Dziennik Baltycki, dvadsaťtriročný hráč Lechie Gdansk pravdepodobne prestúpi do tímu nováčika španielskej La Ligy RCD Mallorca, kde hráva aj ďalší Slovák – obranca Martin Valjent.

„Lechia môže prísť o krídelníka zo základnej zostavy. Čoraz hlasnejšie sa rozpráva, že Lukáš Haraslín opustí klub,“ napísal spomenutý web.

Kluby vedú rozhovory o prestupe

Už predvlani v lete chcel tohto rodáka z Bratislavy francúzsky Dijon, zámery mu však prekazilo vážne zranenie kolena.

V zime sa Haraslín ocitol v hľadáčiku tureckého veľkoklubu Galatasaray Istanbul a interes má údajne aj talianska Bologna.

Najnovšie však vstúpil do hry klub z Baleárskych ostrovov. Kluby vedú rozhovory o prestupe už dva týždne a zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že Lechia nehodlá pustiť hráča za menej ako tri milióny eur.

S Lechiou má zmluvu do júna 2021

Slovenský hráč má s poľským zamestnávateľom kontrakt platný do 30. júna 2021. Transferové obdobie je pre väčšinu európskych líg vrátane španielskej La Ligy otvorené do 2. septembra.

Haraslín, ktorý si v júnovom asociačnom termíne pripísal prvé dva štarty v reprezentačnom „áčku“ a debut proti Jordánsku (5:1) okorenil aj premiérovým gólom v najcennejšom drese, pôsobí v Gdansku od sezóny 2015/2016.

Doteraz nastúpil za Lechiu v 101 súťažných stretnutiach, pričom v nich zaznamenal 13 gólov. Predtým účinkoval v talianskej Parme a na Slovensku rozvíjal svoj talent v bratislavskom Slovane a v Lamači.

Viac k témam: La Liga, RCD Mallorca
Zdroj: Webnoviny.sk – Lukáš Haraslín možno zmení dres a zamieri z Poľska do španielskej La Ligy © SITA Všetky práva vyhradené.

Top