Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > Lufthansa má stále záujem o Alitaliu, svoje plány však má aj talianska vláda

Lufthansa má stále záujem o Alitaliu, svoje plány však má aj talianska vláda

MILÁNO 25. októbra (WebNoviny.sk) – Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa má naďalej prostredníctvom svojej regionálnej dcéry Air Dolomiti záujem o talianskeho prepravcu Alitalia. Povedal to predseda predstavenstva Air Dolomiti Jörg Eberhart a dodal, že plán talianskej vlády prevziať podiel vo firme Alitalia má potenciálne výhody.

V rozhovore pre štvrtkové vydanie denníka La Stampa Eberhart konštatoval, že malý menšinový podiel vlády by mohol pomôcť pri vyjednávaniach s letiskami a miestnymi úradmi. Zdôraznil však, že bežná prevádzka „musí byť v súkromných rukách„.

Taliansky vicepremiér Luigi Di Maio pre rozhlasovú stanicu Radio 24 uviedol, že záujem o Alitaliu prejavili „mnohí“ súkromní investori. Podľa jeho slov plán, aby sa talianske štátne železnice stali partnerom Alitalie s 15-percentným podielom robí z tejto leteckej firmy „príťažlivejšiu“ investíciu.

Obdobie na podávanie záväzných ponúk na kúpu Alitalie sa končí 31. októbra. Taliansky letecký prepravca vlani v máji požiadal o ochranu pred veriteľmi.

Viac k témam: Air Dolomiti, Alitalia, Jörg Eberhart, Lufthansa, Luigi Di Maio
Zdroj: Webnoviny.sk – Lufthansa má stále záujem o Alitaliu, svoje plány však má aj talianska vláda © SITA Všetky práva vyhradené.

Top