Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Lučenec bude mať novú plaváreň, mesto ju chce dať postaviť za viac než štyri milióny eur

Lučenec bude mať novú plaváreň, mesto ju chce dať postaviť za viac než štyri milióny eur

Zdieľaj tento článok

5.4.2021 (Webnoviny.sk) – Mesto Lučenec pripravilo výstavbu nového areálu krytej plavárne na mestských pozemkoch v areáli mestského plážového kúpaliska.


Ako pre agentúru SITA uviedla vedúca kancelárie primátorky Mária Bérešová, predpokladané investičné náklady sú vo výške 4 290 761,26 eur bez DPH, pričom plaváreň bude financovaná z rozpočtových a mimorozpočtových prostriedkov a prostriedkov Európskej únie. Aktuálne radnica súťaží dodávateľa stavby.


Zatiaľ majú náhradné riešenie

Lučenčania v súčasnosti nemajú k dispozícii funkčnú plaváreň. „Stará plaváreň bola v havarijnom stave a jej rekonštrukcia by bola pre mesto finančne veľmi nevýhodná. Preto jediným riešením je vybudovanie novej. Kým však nie je postavená nová plaváreň, mesto vychádza svojim občanom v ústrety a ponúka náhradné riešenie tým, že prepláca vstupné do okolitých plavární v Rimavskej Sobote a Veľkom Krtíši,“ popísala potrebu výstavby vedúca.

Nová stavba bude mať podľa súťažných podkladov tri podlažia. Podzemné podlažie bude technické, v nadzemnom sa bude nachádzať bazénová hala s plaveckým 25-metrovým bazénom a detským bazénom.

Na výstavbu majú dva roky

Budú tu aj komunikačné a ostatné prevádzkové priestory plavárne. Tretie podlažie má byť medzipodlažím so strojovňou v koncovom module bazénovej haly.

Záujemcovia o realizáciu plavárne môžu svoje ponuky posielať do 30. apríla, pričom je od nich požadovaná zábezpeka vo výške 100-tisíc eur.

„Po vysúťažení zhotoviteľa a prevzatí staveniska má byť stavba ukončená do 24 mesiacov,“ doplnila Bérešová.

Viac k témam: plaváreň
Zdroj: Webnoviny.sk – Lučenec bude mať novú plaváreň, mesto ju chce dať postaviť za viac než štyri milióny eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top