Home > Spravodajstvo > Lobotkova Celta sa zachránila v La Lige, futbalisti FC Barcelona zvíťazili a Real Madrid prehral

MADRID 12. mája (WebNoviny.sk) – Futbalisti Celty Vigo v zostave aj so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom sa zachránili v španielskej najvyššej súťaži La Lige, a to i napriek tomu, že v nedeľňajšom zápase predposledného 37. kola prehrali na ihrisku Bilbaa 1:3.

Lenže osemnásta Girona v dôležitom súboji o záchranu bojujúcich družstiev podľahla doma Levante 1:2, keď rozhodujúci gól inkasovala štyri minúty pred koncom od Enisa Bardhiho. Sedemnásta Celta má na katalánsky klub náskok tri body, no má so súperom lepšie vzájomné zápasy. Lobotka odohral v Bilbau 86. minút.

V záverečnom kole bude ešte pútať pozornosť boj o štvrtú priečku zaisťujúcu Ligu majstrov. Z kandidátov na túto pozíciu bodoval naplno iba FC Valencia, ktorý si doma poradil s Alavésom 3:1. FC Sevilla remizoval 1:1 na pôde Atlética Madrid, ktoré si zaistilo post vicemajstra. Už istý šampión FC Barcelona doma vyhral 2:0 nad Getafe.

La Liga – 37. kolo

výsledky nedeľňajších zápasov

Athletic Bilbao – Celta Vigo 3:1 (3:0)
Góly: 16. a 17. Raúl García (prvý z pok. kopu), 40. Iňaki Williams – 89. Iago Aspas (z pok. kopu)

Leganés – Espanyol Barcelona 0:2 (0:1)
Góly: 35. a 71. Borja Iglesias (druhý z pok. kopu), ČK: 45. Bustinza (Levante) po druhej ŽK

San Sebastián – Real Madrid 3:1 (1:1)
Góly: 26. Merino, 57. Zaldúa, 67. Barrenetxea – 6. Brahim Díaz, ČK: 39. Jesús Vallejo (Real Madrid)

Viac k témam: La Liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Lobotkova Celta sa zachránila v La Lige, futbalisti FC Barcelona zvíťazili a Real Madrid prehral © SITA Všetky práva vyhradené.