Ste tu
Home > Správy > Svet > Litva vytvorí stanový tábor pre žiadateľov o azyl prichádzajúcich cez Bielorusko

Litva vytvorí stanový tábor pre žiadateľov o azyl prichádzajúcich cez Bielorusko

Zdieľaj tento článok

10.6.2021 (Webnoviny.sk) – Litva zriadi v pohraničí stanový tábor, v ktorom bude ubytovávať čoraz väčší počet žiadateľov o azyl z tretích krajín. Tí do Litvy vstupujú predovšetkým zo susedného Bieloruska.


Úrady v tomto pobaltskom štáte naznačili, že nárast v ostatnom období mohla spôsobiť politika vlády v Bielorusku, ktorá používa neprimerané zásahy proti stúpencom tamojšej opozície.


Sme takmer plní. Potrebujeme stanový tábor, ktorý by prijal cudzincov. V novom tábore sa bude môcť ubytovať až 350 ľudí,“ uviedol Aleksandras Kislovas, predstaviteľ litovského imigračného úradu blízko južných hraníc s Bieloruskom. Dodal, že stanový tábor poskytne prístrešie pre slobodné osoby a rodiny ubytujú v klasických budovách.

Podľa štatistík litovskej pohraničnej stráže vstúpilo do Litvy z Bieloruska v prvom polroku 2021 asi 300 utečencov, najmä z Iraku, Sýrie, Iránu a Ruska. To je niekoľkonásobne viac ako v predchádzajúcich rokoch.

Viac k témam: pohraničná stráž, pomoc, tábory pre migrantov, utečenci migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Litva vytvorí stanový tábor pre žiadateľov o azyl prichádzajúcich cez Bielorusko © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top