Home > Šport > Hokej > Liptovský Mikuláš aj Žilina utŕžili debakel, Košice v derby premárnili náskok 3:0 a Nitra zdolala Trenčín

KOŠICE 27. novembra (WebNoviny.sk) – V Tipsport lige sa v utorok hralo šesť zápasov 27. kola – štyrikrát boli úspešní hostia a dvakrát sa z triumfu tešil domáci tím.

“Kamzíci” z Popradu zvíťazili v derby na ľade Košíc 4:3 po predĺžení. Do zápasu vstúpili lepšie domáci a zásluhou 20. gólu Ladislava Nagya v sezóne vyhrali úvodnú tretinu najtesnejším rozdielom. Na začiatku tretieho dejstva viedli už 3:0 a nič nenasvedčovalo tomu, že by mali o víťazstvo prísť.

Popradčania však priebehu 78 sekúnd znížili náskok súpera a v 55. minúte poslal Jindřich Abdul zápas do predĺženia. V ňom dokonal hosťujúci obrat Patrik Svitana, a tak Poprad stráca na svojho rivala už len tri body. Zaujímavosťou je, že tieto tímy si v tomto ročníku trikrát zmerali sily, no ani v jednom prípade neuspelo domáce mužstvo.

“Barani” žiarili v presilovkách

Banskobystričania triumfovali nad domácou Žilinou 7:3. V gólovo bohatom stretnutí “barani” excelovali najmä v presilových hrách. V priebehu celého zápasu sa v početnej výhode presadili až šesťkrát. Dva razy sa strelecky zaskvel Andrej Štastný a štyrmi bodmi si vylepšil štatistiky kanadský legionár Brock Higgs.

Úradujúci majstri Slovenska v záverečnej časti hry pridali aj gól v oslabení zásluhou Érica Failleho. Žilinčania na góly pri rovnovážnom počte hráčov na ľade síce vyhrali 3:0, ale bodovať sa im nepodarilo. Naďalej tak zostávajú v tabuľke na poslednom mieste, zatiaľ čo Banská Bystrica sa udržala na štvrtej priečke.

Debakel Liptákov v Budapešti

Hokejisti Budapešti zvíťazili nad Liptovským Mikulášom jednoznačne 8:2. Po prvej tretine bolo všetko otvorené, keďže maďarské mužstvo doma viedlo iba rozdielom jedného gólu. V prostrednej časti ale Liptáci inkasovali päťkrát, čím prakticky stratili šancu na bodový zisk.

Nepomohla im ani zmena brankára. Antona Kislicyna nahradil Juraj Hollý, no ten odchytal iba necelých osemnásť minút a inkasoval štyri góly. Darilo sa najmä prvej formácii MAC, ktorá sa postarala o päť gólov, z toho po dva strelili Krisztián Nagy a Chris Bodó. Budapešť sa vďaka trom získaným bodom posunula v tabuľke na desiate miesto, keď jej pomohla aj výhra Miškovca na ľade Detvy.

Domáca prehra Zvolena

Zvolenčania na domácom ľade podľahli Novým Zámkom 1:2. Hostia sa dostali do vedenia zásluhou presného zásahu Juraja Juríka už v 10. minúte počas vlastného oslabenia. O tri minúty neskôr pridal ďalší gól Novozámčanov Andreas Štrauch.

Hráčom HKM sa podarilo znížiť až v 50. minúte vďaka Lukášovi Handlovskému. Išlo však iba o kozmetickú úpravu výsledku, keďže vyrovnávajúci gól už v závere nepadol. Zvolen prehral tretí z ostatných štyroch zápasov. Na konte má rovnako ako Košice 61 bodov, napriek tomu zostáva v priebežnej tabuľke ligovým lídrom. Novým Zámkom naďalej patrí šiesta priečka.

Nitra pokračuje vo víťaznom ťažení

Hráči HK Nitra zdolali Duklu Trenčín 4:1 a udržali sa na piatej priečke tabuľky. Domáci išli do vedenia v 14. minúte, keď v presilovke skóroval obranca Branislav Mezei. Ešte do prestávky sa presadil aj ďalší nitriansky bek, Michala Valenta prekonal Miroslav Pupák.

V úvode tretej tretiny pridali “corgoni” tretí presný zásah zásluhou Dalibora Bortňáka a následne sa snažili uhájiť čisté konto pre brankára Nathana Lawsona. Kanadský gólman napokon v závere stretnutia raz inkasoval, keď ho prestrelil Milan Bartovič.

Nitrania si však nenechali vziať šieste víťazstvo v rade. Výsledkovú definitívu dal duelu Judd Blackwater, ktorý napol sieť šesť sekúnd pred záverečnou sirénou. Zverenci Antonína Stavjaňu majú od konca reprezentačnej prestávky najlepšiu ligovú bilanciu spomedzi všetkých dvanástich klubov. “Vojaci” naopak po dvoch tesných triumfoch zaváhali a zostávajú na siedmej priečke.

Miškovec uspel v Detve

Hokejisti Detvy podľahli maďarskému Miškovcu 2:3. Domáci hokejisti mali výborné závery prvých dvoch tretín. V 20. minúte skóroval Rastislav Gašpar a dvanásť sekúnd pred koncom druhého dejstva opätovne poslal domácich do vedenia obranca Jozef Sládok.

Zverenci Josefa Tureka ale dobre rozohraný zápas nedotiahli do úspešného konca. Počas vlastného oslabenia vyrovnal Bálit Magosi a v 55. minúte rozhodol stretnutie Bence Szirányi. Detva tesne pred koncom ešte skúsila hru bez brankára, Ádáma Vaya ale neprekonala, a tak si pripísala na svoje konto štvrtú prehru po sebe.

Tipsport liga 2018/2019 – 27. kolo

utorok

HC Košice – HK Poprad 3:4 po predĺžení (1:0, 1:0, 1:3 – 0:1)
Góly: 7. L. Nagy (Brophey), 36. Hričina (Krajňák), 41. Šedivý (Kafka) – 42. Abdul (Zagrapan, S. Takáč), 44. Belluš (L. Paukovček), 55. Abdul (S. Takáč, Fabian), 62. Svitana
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Rencz (Maď.) – Kollár, Kis-Király (Maď.), 3869 divákov

Zostavy:
Košice: Habal – Šedivý, Pretnar, M. Dudáš, McDowell, Pulli, Čížek, Koch, Žitný – L. Nagy, Brophey, Kafka – Suja, Ignatuškin, Spilar – Šoltés, Galamboš, Vrábeľ – Klíma, Krajňák, Hričina
Poprad: Nechvátal – Salija, Petran, Česánek, Fabian, K. Karalahti, Ťavoda, Semaňák – P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – Valigura, Zagrapan, Abdul – R. Václav, L. Paukovček, S. Takáč – R. Macík, Kundrik, Belluš

MsHK DOXXbet Žilina – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 3:7 (0:3, 3:3, 0:1)
Góly: 26. Žilin (D. Rehák, J. Milý), 36. Barta (Žilin, Síkela), 39. Síkela (Dubeň, Beránek) – 5. A. Šťastný (B. Marshall), 12. Asselin (Higgs, K. Sloboda), 16. Higgs (B. Marshall), 26. Zigo (Higgs, Faille), 30. J. Sýkora (K. Sloboda, Asselin), 32. A. Šťastný (Higgs, É. Faille), 43. É. Faille
Vylúčení: 9:4 na 2 min, navyše J. Ručkay (Žilina) 10 min + DKZ za nešportové správanie, Asselin (B. Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:6, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Orolin, Snášel – Stanzel, Gajan st., Kontšek, 523 divákov

Zostavy:
Žilina: Fučík (30. Mikoláš) – Turian, Kučný, M. Hudec, Jankovič, Žilin, Piegl, Dubeň – Balej, Podešva, Jenčík – Rudolf Huna, Húževka, Beránek – Hvila, J. Ručkay, Barta – J. Milý, D. Rehák, Síkela – F. Ondruš
Banská Bystrica: S. Baroš – B. Marshall, Nemčík, K. Sloboda, Mihálik, Petrinec, Ďatelinka – Asselin, Higgs, Selleck – J. Sýkora, É. Faille, Zigo – Kabáč, Češík, Gabor – R. Varga, A. Šťastný, T. Török

MAC Budapešť (Maď.) – MHk 32 Liptovský Mikuláš 8:2 (2:1, 5:1, 1:0)
Góly: 6. J. Dudás (Negrin, K. Nagy), 9. Bodó (Pozsgai, Burt), 23. Bodó (K. Nagy, J. Dudás), 29. K. Nagy (Burt, Bodó), 30. Terbócs (Odnoga, Pozsgai), 32. Dansereau (Kreisz, J. Dudás), 34. K. Nagy (Bodó, Macaulay), 55. J. Brown (T. Klempa, Dansereau) – 17. Uram (A. Tamáši, Mezovský), 25. Oško
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Fridrich – D. Konc ml., J. Valo

Zostavy:
Budapešť: Rajna – J. Dudás, Negrin, Fejes, Burt, Macaulay, Pozsgai, Bugár – Bodó, C. Langkow, K. Nagy – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Szabad, Terbócs, Odnoga – Szigeti, Majoross, Kreisz
Liptovský Mikuláš: A. Kislicyn (od 23. do 40. Hollý) – R. Suchý, Kurali, Mezovský, Nádašdi, M. Bača, Fereta, J. Nemec, Košecký – Róbert Huna, Richard Huna, Kriška – Vybiral, A. Tamáši, Uram – A. Lištiak, M. Piatka, Heikkilä – Oško, Uhrík, Števuliak

HKM Zvolen – MHC Mikron Nové Zámky 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Góly: 50. Handlovský (Vandas) – 10. J. Jurík, 13. Štrauch (Bajtek, T. Urban)
Vylúčení: 2:7 na 2 min, navyše T. Urban, Bajtek (obaja N. Zámky) 10 min za nešportové správanie, presilovky 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Štefik, Kalina – Jobbágy, Krajčík, Beniač, 1489 divákov

Zostavy:
Zvolen: Tomek – P. Ulrych, Vandane, Zeleňák, D. Růžička, Pöyhönen, A. Drgoň, Pufahl, M. Roman – Handlovský, Špirko, Vandas, P. Lušňák, Obdržálek, Michal Chovan, Kytnár, P. Zuzin, Kelemen, S. Petráš, Šišovský
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, M. Henderson, Ordzovenský, M. Novák, Hatala – Bajtek, T. Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, J. Jurík – Jakúbek, B. Fábry, Nejezchleb – Ľ. Buc, Ondrušek Slávik

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Góly: 14. Mezei (Marek Slovák, Majdan), 18. Miroslav Pupák (S. Buček, B. Rapáč), 46. Bortňák (B. Rapáč, S. Buček), 60. Blackwater (B. Rapáč, McCormack) – 57. Bartovič (Rýgl, D. Krejči)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák (SR), Babic (Maď.) – Šefčík (SR), Pálkövi (Maď.), 2112 divákov

Zostavy:
Nitra: Lawson – McCormack, Mezei, K. Morrison, Korím, Rais, Miroslav Pupák, A. Sloboda – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Hrušík, J. Šiška, Pätoprstý
Trenčín: M. Valent – D. Krejči, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, Frühauf, Kovář, Jakubec, Luža – J. Švec, Sojčík, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – O. Mikula, R. Dlouhý, T. Varga – Špankovič, J. Pardavý ml., D. Hudec

HC 07 Detva – DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Góly: 20. R. Gašpar (Martin Ďaloga, Martin Chovan), 40. Sládok (Hraško, V. Fekiač) – 32. Loiseau (Magosi, Szirányi), 45. Magosi, 55. Szirányi (Loiseau)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc st., Novák – Výleta, Rojík.

Zostavy:
Detva: R. Petrík – Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Sládok, M. Šimon, F. Fekiač, M. Surový, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – R. Gašpar, V. Fekiač, Martin Ďaloga – J. Žilka, Matúš Chovan, Tibenský – Giľák, P. Valent, Z. Král
Miškovec: Vay – Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda – Kulmala, J. Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós, Ritó

Viac k témam: DVTK Jegesmedvék Miškovec, HC ’05 iClinic Banská Bystrica, HC 07 Detva, HC Košice, HK Dukla Trenčín, HK Nitra, HK Poprad, HKm Zvolen, MAC Budapešť, MHC Mikron Nové Zámky, MHk 32 Liptovský Mikuláš, MsHK Doxxbet Žilina, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Liptovský Mikuláš aj Žilina utŕžili debakel, Košice v derby premárnili náskok 3:0 a Nitra zdolala Trenčín © SITA Všetky práva vyhradené.