Home > Spravodajstvo > Lionel Messi gólom spečatil triumf FC Barcelona, v La Lige nezaváhal ani Real Madrid

MADRID 27. januára (WebNoviny.sk) – Futbalisti Valladolidu zvíťazili v úvodnom zápase nedeľňajšieho programu 21. kola najvyššej španielskej súťaže nad Celtou Vigo tesne 2:1. Domáci prehrávali po prvom polčase po zásahu Pioneho Sisa zo 16. minúty, ale po zmene strán otočili skóre gólmi Oscara Plana z 56. min a Keka zo 69. min.

V drese hostí, ktorí od 87. min dohrávali bez vylúčeného Wesleyho Hoedta, odohral slovenský reprezentant Stanislav Lobotka 75 minút. Jeho krajan Róbert Mazáň nefiguroval v zápise o stretnutí. Vigo prehralo už piaty duel v sérii a v tabuľke La Ligy mu patrí 17. miesto tesne nad hranicou zostupu.

Aktuálny líder FC Barcelona zvíťazil nad Gironou 2:0 gólmi Nelsona Semeda a Lionela Messiho. Duel sa napokon odohral v katalánskej Girone a nie v americkom Miami, o čom rozhodlo vedenie La Ligy. Dôvodom bolo odstúpenie Barcelony od pôvodného zámeru.

“Od samého začiatku sme deklarovali, že účasť na stretnutí v zahraničí je dobrovoľná. Ak si to teraz FC Barcelona neželá, zápas v Miami sa neuskutoční v dohodnutom termíne,” uvádza sa v stanovisku súťaže.

Nezaváhal ani Real Madrid, ktorý na pôde Espanyolu Barcelona zvíťazil 4:2. Dva góly favorit zaznamenal Karim Benzema. Real prišiel o stopéra Raphaela Varana, ktorý pri šanci súpera zatiahol “ručnú brzdu” a putoval predčasne pod sprchy.

La Liga – 21. kolo

výsledky nedeľňajších zápasov

Valladolid – Celta Vigo 2:1 (0:1)
Góly: 56. Plano, 69. Keko – 16. Sisto, ČK: 87. Hoedt (Vigo) po 2. ŽK
Stanislav Lobotka hral do 75. min, Róbert Mazáň (obaja Vigo) nefiguroval v zápise o stretnutí

Girona – FC Barcelona 0:2 (0:1)
Góly: 9. N. Semedo, 68. Messi, ČK: 51. B. Espinosa (Girona) po 2. ŽK

Athletic Bilbao – Betis Sevilla 1:0 (1:0)
Gól: 21. Muniaín, ČK: 84. De Marcos (Bilbao)

Real Sociedad – Huesca 0:0

Espanyol Barcelona – Real Madrid 2:4 (1:3)
Góly: 25. Baptistao, 81. Rosales – 4. a 45. Benzema, 15. S. Ramos, 67. Bale, ČK: 72. Varane (Real)

Viac k témam: La Liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Lionel Messi gólom spečatil triumf FC Barcelona, v La Lige nezaváhal ani Real Madrid © SITA Všetky práva vyhradené.