Ste tu
Home > Šport > Futbal > Lionel Messi dostal za slová o skorumpovaných rozhodcoch trojmesačný dištanc a pokutu

Lionel Messi dostal za slová o skorumpovaných rozhodcoch trojmesačný dištanc a pokutu

3.8.2019 (Webnoviny.sk) – Futbalová konfederácia Južnej Ameriky (CONMEBOL) udelila až trojmesačný dištanc ofenzívnej megahviezde argentínskej reprezentácie Lionelovi Messimu.

Pokuta 50-tisíc dolárov

Tridsaťdvaročný kapitán národného tímu „albicelestes“ si trest vyslúžil za ostré slová po skončení juhoamerického šampionátu Copa América v Brazílii na adresu rozhodcov.

Po súboji o 3. miesto, v ktorom Messi dostal prísnu červenú kartu a neskôr sa odmietol zúčastniť na medailovom ceremoniáli, označil arbitrov za skorumpovaných a dodal, že na turnaji bolo všetko prichystané na víťazstvo Brazílie.

Messi tiež musí zaplatiť pokutu vo výške 50-tisíc amerických dolárov.

Stop aj za vylúčenie

Ak sa futbalista ani argentínska federácia voči trestu neodvolajú, Messi nenastúpi v štyroch prípravných dueloch výberu Argentíny – v septembri proti Čile a Mexiku, v októbri proti Nemecku a zatiaľ nezverejnenému súperovi.

Lionel Messi už má automaticky zastavenú činnosť na jeden súťažný duel za spomenuté vylúčenie, nemôže hrať v marci 2020 v juhoamerickej časti kvalifikácie o postup na MS 2020.

Bezprostredne po skončení Copa América španielsky denník AS informoval, že Messimu hrozí až dvojročný dištanc v zápasoch pod gesciou CONMEBOL.

Viac k témam: Juhoamerická futbalová konfederácia (CONMEBOL)
Zdroj: Webnoviny.sk – Lionel Messi dostal za slová o skorumpovaných rozhodcoch trojmesačný dištanc a pokutu © SITA Všetky práva vyhradené.

Top