Ste tu
Home > Spravodajstvo > Liga majstrov sa dohrá na miniturnaji v Lisabone, žreb určil možných súperov

Liga majstrov sa dohrá na miniturnaji v Lisabone, žreb určil možných súperov

Zdieľaj tento článok

10.7.2020 (Webnoviny.sk) – Vo štvrťfinále záverečného turnaja futbalovej Ligy majstrov 2019/2020 v portugalskom Lisabone sú známe už dve dvojice. Nemecký tím RB Lipsko v ňom nastúpi proti španielskemu Atléticu Madrid, ktorý vyradil obhajcu titulu anglický FC Liverpool, talianska Atalanta Bergamo nastúpi proti francúzskemu Parížu Saint-Germain.


Odvety osemfinále na štadiónoch domácich

Ďalšie dve dvojice vzídu z postupujúci tímov z osemfinále, kde sa ešte nerozhodlo. Úspešnejší z dvojice Real Madrid (Šp.), Manchester City (Ang.) nastúpi proti postupujúcemu z dua Olympique Lyon (Fr.), Juventus Turín (Tal.) a postupujúci z dvojice SSC Neapol (Tal.), FC Barcelona (Šp.) si zmeria sily s lepším z dvojice FC Chelsea (Ang.), Bayern Mníchov (Nem.).


Piatkový žreb vo švajčiarskom Nyone rozhodol aj o zložení semifinálových dvojíc. V boji o finále proti sebe nastúpia víťazi už známych štvrťfinálových dvojíc, druhé semifinále obstarajú dva tímy z okteta postupujúcich z osemfinále. Vo finále bude domácim tímom postupujúci z druhého semifinále, teda spomedzi aktuálnych osemfinalistov.

V dňoch 7. a 8. augusta uskutočnia štyri odvety osemfinále, ktoré kvôli pandémii koronavírusu nestihli odohrať. Súboje sa budú konať na štadiónoch domácich tímov a nebudú súčasťou záverečného miniturnaja v Lisabone.

Zápasy bez divákov

Kompetentné úrady v Anglicku, Nemecku, Španielsku a Taliansku povolili odohranie zápasov bez prítomnosti divákov. Ide o súboje Juventus Turín – Olympique Lyon (prvý zápas 0:1), Manchester City – Real Madrid (2:1), Bayern Mníchov – Chelsea (3:0), FC Barcelona – SSC Neapol (1:1). Hrať sa bude v Turíne, Manchestri, Mníchove a Barcelone.

Záverečný turnaj najlepšej osmičky tímov o šampióna Ligy majstrov sa uskutoční v dňoch 12. – 23. augusta v Lisabone bez prítomnosti divákov. Od 12. augusta sa štyri dni po sebe uskutoční vždy jeden štvrťfinálový zápas na štadiónoch Sportingu a Benficy Lisabon. Semifinále a finále bude hostiť už len Štadión svetla, kde je doma Benfica. Semifinálové duely sa uskutočnia 18. a 19. augusta, finále 23. augusta potom zavŕši najdlhšiu sezónu v histórii LM. Finále sa malo podľa pôvodného rozpisu konať v jari v tureckom Istanbule, no Európska futbalová únia (UEFA) vzhľadom na okolnosti musela pristúpiť na zmenu.

Liga majstrov 2019/2020 – osemfinále:

Borussia Dortmund (Nem.) – Paríž Saint-Germain (Fr.) 2:1 a 0:2, postúpil Paríž Saint-Germain
Atalanta Bergamo (Tal.) – FC Valencia (Šp.) 4:1 a 4:3, postúpila Atalanta Bergamo
Atlético Madrid (Šp.) – FC Liverpool (Ang.) 1:0 a 3:2 po predĺžení, postúpilo Atlético Madrid
Tottenham Hotspur (Ang.) – RB Lipsko (Nem.) 0:1 a 0:3, postúpilo RB Lipsko
Real Madrid (Šp.) – Manchester City (Ang.), prvý zápas: 1:2, odveta 7. alebo 8. augusta v Manchestri
FC Chelsea (Ang.) – Bayern Mníchov (Nem.), prvý zápas: 0:3, odveta 7. alebo 8. augusta v Mníchove
Olympique Lyon (Fr.) – Juventus Turín (Tal.), prvý zápas: 1:0, odveta 7. alebo 8. augusta v Turíne
SSC Neapol (Tal., Stanislav Lobotka) – FC Barcelona (Šp.), prvý zápas: 1:1, odveta 7. alebo 8. augusta v Barcelone

žreb štvrťfinále:

Real Madrid (Šp.) / Manchester City (Ang.) – Olympique Lyon (Fr.) / Juventus Turín (Tal.)
RB Lipsko (Nem.) – Atlético Madrid (Šp.)
SSC Neapol (Tal.) / FC Barcelona (Šp.) – FC Chelsea (Ang.) / Bayern Mníchov (Nem.)
Atalanta Bergamo (Tal.) – Paríž Saint-Germain (Fr.)

žreb semifinále:

Real Madrid (Šp.)/Manchester City (Ang.)/Olympique Lyon (Fr.)/Juventus Turín (Tal.) – SSC Neapol (Tal.)/FC Barcelona (Šp.)/FC Chelsea (Ang.)/Bayern Mníchov (Nem.)
RB Lipsko (Nem.)/Atlético Madrid (Šp.) – Atalanta Bergamo (Tal.)/Paríž Saint-Germain (Fr.)

žreb finále:

Real Madrid (Šp.)/Manchester City (Ang.)/Olympique Lyon (Fr.)/Juventus Turín (Tal.)/SSC Neapol (Tal.)/FC Barcelona (Šp.)/FC Chelsea (Ang.)/Bayern Mníchov (Nem.) – RB Lipsko (Nem.)/Atlético Madrid (Šp.)/Atalanta Bergamo (Tal.)/Paríž Saint-Germain (Fr.)

Viac k témam: Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Liga majstrov sa dohrá na miniturnaji v Lisabone, žreb určil možných súperov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top