Ste tu
Home > Šport > MOTOR šport > Lewis Hamilton kritizuje neustále zvyšovanie počtu veľkých cien a vyhráža sa odchodom

Lewis Hamilton kritizuje neustále zvyšovanie počtu veľkých cien a vyhráža sa odchodom

Zdieľaj tento článok

SAO PAULO 9. novembra (WebNoviny.sk) – Päťnásobný svetový šampión vo formule 1 Lewis Hamilton skritizoval neustály nárast počtu veľkých cien. Britovi, ktorý si v Mexiku zaistil obhajobu titulu v najslávnejšom motoristickom športe, sa nepáči zámer organizátorov rozšíriť počas roka pretekársky kalendár o okruhy vo Vietname či avizované podujatie v Miami.


Tie by sa mohli stať súčasťou F1 v roku 2020, čo by navýšilo počet pretekov z aktuálnych 21 na 23. Do budúcnosti navyše organizátori čoraz častejšie hovoria o 25 pretekoch počas kalendárneho roka.


“Ak sa počet pretekov navýši na 25, už tu určite nebudem,” povedal úprimne 33-ročný pretekár stajne Mercedes pred blížiacim sa podujatím na okruhu Interlagos v Brazílii.

“Už teraz sa cítim, akoby tých pretekov bolo 25. Najlepšie sa mi spomína na časy, kedy ich bolo dohromady iba 18. Som typ človeka, ktorý miluje pretekanie, ale sezóna je príliš dlhá. Je to pre nás veľký záväzok, ktorý nám neumožňuje tráviť dostatok času s rodinami,” doplnil Hamilton.

Viac k témam: F1 Formula 1, Lewis Hamilton, Mercedes-Benz
Zdroj: Webnoviny.sk – Lewis Hamilton kritizuje neustále zvyšovanie počtu veľkých cien a vyhráža sa odchodom © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top