Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > Letisko Viedeň vybavilo vlani rekordný počet cestujúcich, darilo sa aj letisku v Košiciach

Letisko Viedeň vybavilo vlani rekordný počet cestujúcich, darilo sa aj letisku v Košiciach

VIEDEŇ 22. januára (WebNoviny.sk) – Spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, vlani dosiahla medziročný rast počtu cestujúcich o 11,3 percenta na rekordných 34,4 milióna ľudí. Viedenské letisko v minulom roku využilo rekordných vyše 27 mil. cestujúcich, čo bol medziročný rast o 10,8 percenta.

Spoločnosť ďalej v utorok na svojej internetovej stránke informovala, že počet cestujúcich, ktorí vlani využili letisko na Malte, vzrástol o 13,2 percenta na vyše 6,8 milióna. Darilo sa aj letisku Košice, ktoré v roku 2018 vybavilo 539 552 pasažierov, čiže o 9,1 percenta viac ako v predošlom roku.

Firma Letisko Viedeň predpokladá, že v tomto roku sa počet jej pasažierov zvýši o 8 až 10 percent na viac ako 38 miliónov. Spoločnosť v roku 2019 očakáva tržby v sume vyše 820 mil. eur a predpokladá, že dosiahne konsolidovaný čistý zisk aspoň v objeme 165 mil. eur.

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým, 66-percentným, vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy a výstavby 34 % akcií.

Viac k témam: Letisko Košice, Letisko Viedeň-Schwechat
Zdroj: Webnoviny.sk – Letisko Viedeň vybavilo vlani rekordný počet cestujúcich, darilo sa aj letisku v Košiciach © SITA Všetky práva vyhradené.

Top