Ste tu
Home > Správy > Svet > Lesný požiar zničil horskú dedinu na Cypre, našli pri nej pozostatky tiel štyroch ľudí

Lesný požiar zničil horskú dedinu na Cypre, našli pri nej pozostatky tiel štyroch ľudí

4.7.2021 (Webnoviny.sk) – Cyperskí záchranári v nedeľu objavili telá štyroch ľudí pri horskej dedine zničenej lesným požiarom, ktorý je podľa ministra vnútra Cypru „najničivejším” v histórii krajiny.


Dobrovoľníci civilnej ochrany podľa jeho slov objavili pozostatky tiel pri dedine Odou na južnom okraji pohoria Troodos. Úrady sa podľa jeho slov snažia zistiť, či telá patria štyrom Egypťanom, ktorí sú nezvestní.


Pomôžu aj Gréci a Izrael

„Zažívame najničivejší požiar od založenia Cyperskej republiky, a to z hľadiska materiálnych škôd ale aj bohužiaľ z hľadiska ľudských životov,” povedal Nikos Nouris.

Podľa jeho slov sa k jedenástim lietadlám a vrtuľníkom bojujúcim proti plameňom v nedeľu pripoja grécke a izraelské stroje.

Spálené lesy a sady

Požiar, ktorý vypukol v sobotu popoludní, viedol k evakuácii najmenej ôsmich horských dedín, zničil niekoľko domov a podľa cyperského ministerstva životného prostredia doteraz spálil 50 štvorcových kilometrov borovicových lesov a ovocných sadov.

Cyperská polícia informovala, že súd prikázal, aby 67-ročný muž zostal osem dní vo väzbe a pomáhal pri vyšetrovaní príčiny požiaru.

Viac k témam: lesný požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Lesný požiar zničil horskú dedinu na Cypre, našli pri nej pozostatky tiel štyroch ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.


Top