Ste tu
Home > Šport > Hokej > Lantoši sa z Nitry vracia do zámoria po Vianociach, Pospíšil odchádza po prekonaní koronavírusu

Lantoši sa z Nitry vracia do zámoria po Vianociach, Pospíšil odchádza po prekonaní koronavírusu

23.12.2020 (Webnoviny.sk) – Spečatenie dohody o štarte novej sezóny NHL 13. januára 2021 bolo signálom pre viacerých slovenských hokejistov, aby opustili rodnú hrudu a zamierili do zámoria.


Platí to aj pre útočníkov Róberta Lantošiho a Martina Pospíšila, ktorí sa na novú sezónu pripravovali v slovenskej najvyššej súťaži. Obaja budú chcieť zabojovať o miesto v NHL vo svojich tímoch Boston Bruins, resp. Calgary Flames. Upozornil na to web slovaknhl.sk.


Vianoce s rodinou

Lantošiho už Boston povolal do tréningového kempu, hoci minulú sezónu strávil v AHL v Providence. “Na Slovensku ešte strávim pekné Vianoce s rodinou a po potrebnom teste na koronavírus sa vydám na cestu do sveta. Budem sa snažiť odviesť čo najlepšiu robotu. Verím, že tam zapôsobím,” uviedol Róbert Lantoši pre RTVS.

Viac o téme: Koronavírus

Zároveň priznal, že po premiérovej zámorskej sezóne prišiel na extraligovú výpomoc do Nitry s väčším sebavedomým. Napokon v 18 zápasoch zaznamenal 18 bodov za 4 góly a 14 asistencií.

“Mal som v hlave aj to, že sa môžem zraniť, ale snažil som sa to odstrániť zo svojej hry,” doplnil 25-ročný krídelník, ktorý má v zámorí podpísaný dvojcestný kontrakt.

Pozitívny test na COVID-19

Čo sa týka Pospíšila, už mal odísť do zámoria, ale pred odletom mal pozitívny test na COVID-19. Preto na Slovensku pobudne o čosi dlhšie. Zvolenský rodák si v drese HC Košice pripísal 13 bodov (9+4) v 17 stretnutiach Tipos extraligy.

“Do 28. decembra mám nariadenú karanténu. Predpokladám, že hneď po jej skončení budem letieť. Už som bol naladený na let do Calgary a pár dní predtým som sa dozvedel výsledok testu,“ povedal 21-ročný Pospíšil pre denník Šport.

Viac k témam: AHL, Koronavírus, Tipos extraliga, tréningové centrum
Zdroj: Webnoviny.sk – Lantoši sa z Nitry vracia do zámoria po Vianociach, Pospíšil odchádza po prekonaní koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.


Top