Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Lajčák sa objavil v úvahách o obsadení postov v NATO, ale jeho prioritou je výkon funkcie ministra

Lajčák sa objavil v úvahách o obsadení postov v NATO, ale jeho prioritou je výkon funkcie ministra

4.7.2019 (Webnoviny.sk) – Meno ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka sa objavuje v úvahách o obsadení rôznych postov, pre neho je však prioritou výkon funkcie ministra. Povedal to vo štvrtok pred rokovaním vlády na otázky o tom, či mieri do Severoatlantickej aliancie.

Prioritou je výkon funkcie ministra

O tom, že Lajčák by sa mohol stať dvojkou NATO – zástupcom generálneho tajomníka Jensa Stoltenberga pred časom písal Denník N.

Moja osoba je známa, samozrejme, že sa objavuje v úvahách, ale mojou prioritou je výkon funkcie ministra. Máme predsedníctvo v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe. Kým toto neabsolvujem, o žiadnych ponukách nebudem uvažovať,“ dodal Lajčák.

Gottemoeller na pozícii končí

K nástupcovi súčasnej zástupkyne šéfa NATO Rose Gottemoeller sa vyjadril počas návštevy prezidentky Zuzany Čaputovej aj samotný Stoltenberg. Pre médiá povedal, že je pravda, že Gottemoeller na jeseň končí, konkrétne mená nástupcov ale odmietol komentovať.

Čaputová dodala, že o tomto vie iba z médií, ale bola by podľa nej česť, ak by slovenský diplomat zastával takú vysokú funkciu.

Viac k témam: minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Lajčák sa objavil v úvahách o obsadení postov v NATO, ale jeho prioritou je výkon funkcie ministra © SITA Všetky práva vyhradené.

Top